leki-orange

Woda utleniona, 3%/Hasco

Woda utleniona co to jest?

Woda utleniona, 3%/Hasco to lek bakteriobójczy i odkażający wskazany do przemywania ran. Substancją czynną leku jest 30% nadtlenek wodoru. Woda utleniona, 3%/Hasco skutecznie odkaża ropiejące rany i rozluźnia skrzepy krwi. Produkt może być również stosowany do płukania jamy ustnej w celu płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych oraz chorobach przyzębia.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Woda utleniona

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Woda utleniona.

Nadtlenek wodoru to związek nieorganiczny z grupy nadtlenków. Najczęstszą postacią handlową jest tak zwany perhydrol, czyli jego 30% roztwór wodny, oraz roztwór 3%, nazywany wodą utlenioną. Woda utlen…

Na co pomaga Woda utleniona?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Woda utleniona.

1. Wprowadzenie do tematu dezynfekcji ran. Dezynfekcja stanowi kluczowy etap zaopatrzenia rany, którego celem jest usunięcie bakterii i czynników infekujących, zapobiegając tym samym potencjalnym infe…
1. Czym są otarcia i jakie są ich przyczyny? Otarcia to jedna z najbardziej pospolitych form urazów, związanych z uszkodzeniem naskórka, czyli najbardziej powierzchownej warstwy skóry. Spowodowane są …
Zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia zaliczane są do chorób przyzębia. W przypadku nieleczonego zapalenia dziąseł, może dojść do zapalenia przyzębia, którego skutkiem może być nawet utrata zębów. C…

Zamienniki Woda utleniona i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Woda utleniona, 3%/L.G. Olsztyn

Częste pytania o Woda utleniona

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Woda utleniona.
Substancją czynną leku jest 30% nadtlenek wodoru (stabilizowany kwasem l-hydroksyetano-1,1-difosfonowym, cynianem sodu, azotanem amonu i pirofosforanem tetrapotasu).
Woda utleniona, 3%,/Hasco wykazuje działanie odkażające i bakteriobójcze.
Produkt stosowany jest w celu odkażania ran, a także do płukania jamy ustnej w celu płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych oraz chorobach przyzębia.
Ceny tego produktu mieszczą się zwykle w zakresie 1,50-4,00 zł.
Woda utleniona, 3%/Hasco ma w większości pozytywne opinie wynikające ze skuteczności działania, niską cenę i różnorodne zastosowanie.

Woda utleniona dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Woda utleniona. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Woda utleniona?

W celu przemywania ran należy stosować nierozcieńczony roztwór wody utlenionej bezpośrednio na ranę. Do płukania jamy ustnej lub błon śluzowych należy rozcieńczyć 1 łyżkę stołową produktu leczniczego w szklance wody, a następnie płukać. Czynność można wykonywać jeden do kilku razy na dobę.

Ulotka leku Woda utleniona

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Woda utleniona

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Woda utleniona

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaDezynfekcja ran,
Otarcia,
Zapalenie dziąseł i choroby przyzębia
SkładnikiNadtlenek wodoru
Zamienniki
  1. Woda utleniona, 3%/Amara
  2. Woda utleniona, 3%/L.G. Olsztyn
  3. Woda utleniona, 3%/Prolab
Moc leku3%
Postać lekuRoztwór na skórę, roztwór do stosowania w jamie ustnej
Opakowania100g (EAN: 5909994006423)
(EAN: )
DziałRany i podrażnienia,
Rany i problemy skórne