leki-orange

Woda utleniona, 3%/Amara

Woda utleniona co to jest?

Woda utleniona, 3%/Amara jest to lek odkażający rany. Wskazaniem do zastosowania leku Woda utleniona jest przemywanie ran. Po rozcieńczeniu Wodę utlenioną można również stosować jako środek do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, do przepłukiwań kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Woda utleniona

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Woda utleniona.

Nadtlenek wodoru to związek nieorganiczny z grupy nadtlenków. Najczęstszą postacią handlową jest tak zwany perhydrol, czyli jego 30% roztwór wodny, oraz roztwór 3%, nazywany wodą utlenioną. Woda utlen…

Na co pomaga Woda utleniona?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Woda utleniona.

1. Wprowadzenie do tematu dezynfekcji ran. Dezynfekcja stanowi kluczowy etap zaopatrzenia rany, którego celem jest usunięcie bakterii i czynników infekujących, zapobiegając tym samym potencjalnym infe…
Zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia zaliczane są do chorób przyzębia. W przypadku nieleczonego zapalenia dziąseł, może dojść do zapalenia przyzębia, którego skutkiem może być nawet utrata zębów. C…

Zamienniki Woda utleniona i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Woda utleniona, 3%,/Hasco

Częste pytania o Woda utleniona

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Woda utleniona.
100 g leku zawiera 10 g 30% nadtlenku wodoru.
Woda utleniona, 3%/Amara działa odkażająco.
Woda utleniona, 3%/Amara to lek odkażający rany, ale można ją także stosować po rozcieńczeniu do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia, przepłukiwania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.
Droga podania leku zależy od schorzenia. Do przemywania ran należy stosować nie rozcieńczony roztwór. Natomiast w celu przygotowania płukanki do jamy ustnej należy 1 łyżkę (5 ml) wody utlenionej wymieszać z 1 szklanką wody (250 ml).
Woda utleniona, 3%/Amara jest produktem dostępnym bez recepty.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Woda utleniona dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Woda utleniona. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Woda utleniona?

Ulotka leku Woda utleniona

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Woda utleniona

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Woda utleniona