Voltaren Express Forte

kapsułki miękkie25 mg

Voltaren Express Forte jest produktem leczniczym w postaci kapsułek, który zawiera diklofenak. Jest to substancja, która jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. W związku z tym, opisywany lek ten działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Voltaren Express Forte wskazany jest do leczenia bólu mięśni, bólu reumatycznego, a także w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Spis treści

  Opis leku

  Voltaren Express Forte – co to?

  Voltaren Express Forte jest produktem leczniczym w postaci kapsułek, który zawiera diklofenak. Jest to substancja, która jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. W związku z tym, opisywany lek ten działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Voltaren Express Forte wskazany jest do leczenia bólu mięśni, bólu reumatycznego, a także w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Voltaren Express Forte?

  Dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat, zaleca się przyjąć 1 kapsułkę jako dawkę początkową leku. W przypadku potrzeby, można przyjąć kolejną 1 kapsułkę, jednak nie częściej niż co 4-6 godzin oraz nie więcej niż 3 kapsułki na dobę. Należy pamiętać, że bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, stosowanie tego leku w celu łagodzenia bólu nie powinno przekraczać 5 dni, a w celu zmniejszenia gorączki nie powinno przekraczać 3 dni. W przypadku pogorszenia się objawów lub braku poprawy, zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Voltaren Express Forte?

  Lek Voltaren Express Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek nazywa się Voltaren Express Forte i jest w formie kapsułek miękkich. Lek należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Voltaren Express Forte?

  Najczęstsze działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania tego leku to:

  • Kołatanie serca i nagły ból w klatce piersiowej (może to być objaw zawału serca)
  • Duszność, trudności w oddychaniu w pozycji leżącej, opuchnięcie stóp lub nóg (może to być objaw niewydolności serca)

  Jeśli zauważysz któreś z poniższych działań niepożądanych, powinieneś od razu przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem:

  • Ból brzucha i skurcze, które mogą być początkowo łagodne, ale mogą prowadzić do krwawienia z odbytu lub krwawej biegunki
  • Silne bóle żołądka, krew w stolcu, smoliste stolce, krwawe wymioty, krwawa biegunka
  • Trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka skórna, zapaść (może to być reakcja alergiczna)
  • Nagłe trudności w oddychaniu, świszczący oddech lub kaszel (może to wskazywać na astmę)
  • Nagłe trudności w oddychaniu, uczucie ciężkości w klatce piersiowej, sapanie lub kaszel (może to wskazywać na zapalenie płuc)
  • Nagły i ostry ból głowy, sztywność karku, trudności w mówieniu, drgawki
  • Zaczerwienienie skóry z pęcherzami, złuszczanie skóry, fioletowe zmiany na skórze, pęcherze w jamie ustnej lub w obrębie oczu, łuszczenie skóry
  • Obrzęk rąk, dłoni, nóg i stóp
  • Zmiany w wyglądzie lub ilości moczu, białkomocz, krwiomocz
  • Zażółcenie skóry lub oczu, zwiększenie ilości enzymów wątrobowych (może to oznaczać uszkodzenie wątroby lub niewydolność)
  • Krwawienia, siniaki, wysoka gorączka, przedłużający się ból gardła, częste infekcje
  • Zwiększona wrażliwość skóry na słońce

  Inne możliwe działania niepożądane, które mogą wystąpić, to m.in. ból brzucha, biegunka, nudności, ból głowy, zawroty głowy i wysypka. Często są one łagodne. Rzadziej mogą występować senność i swędząca wysypka. Bardzo rzadko, ale możliwe są również takie objawy jak mała ilość białych i czerwonych krwinek, zaparcia, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, mrowienie lub drętwienie dłoni lub stóp, swędzenie i zaczerwienienie skóry, wypadanie włosów, zamazane widzenie, dzwonienie w uszach, zmiany nastroju, trudności w zasypianiu i uczucie dezorientacji.

   

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Voltaren Express Forte?

  Nie należy stosować leku Voltaren Express Forte w następujących sytuacjach:

  • jeśli pacjent ma alergię na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, stanu zapalnego lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę serca i (lub) chorobę naczyń mózgowych;
  • jeśli u pacjenta występują lub występowały zaburzenia krążenia;
  • jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy;
  • jeśli pacjent ma lub miał w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego, objawiające się obecnością krwi w stolcu lub czarnym zabarwieniem stolca, lub perforację przewodu pokarmowego;
  • jeśli występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby;
  • u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Voltaren Express Forte?

  Przedawkowanie diklofenaku może powodować wymioty, biegunkę, zawroty głowy lub drgawki. W przypadku ciężkiego zatrucia mogą wystąpić poważniejsze skutki, takie jak uszkodzenie wątroby i niewydolność nerek. Leczenie powinno być podtrzymujące i objawowe, a niektóre metody, takie jak diureza wymuszona czy dializa, nie zawsze są skuteczne. W przypadku potencjalnie toksycznego przedawkowania należy rozważyć podanie węgla aktywowanego oraz opróżnienie żołądka. W przypadku wystąpienia objawów przedawkowania należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

  Wygląd

  Voltaren Express Forte to miękkie kapsułki o owalnym kształcie i żółtym kolorze. Kapsułki są zamknięte w blistrze. Całość jest umieszczona w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Voltaren Express Forte dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Voltaren Express Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Voltaren Express Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Voltaren Express Forte jest GlaxoSmithKline (GSK).

  Kategorie

  Postać

  Kapsułki miękkie

  Moc

  25 mg

  Tablica pytań o Voltaren Express Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Voltaren Express Forte to: Dicloberl Retard , DicloDuo, Naklofen Duo.

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .