Voltaren Emulgel

żel1%

Voltaren Emulgel jest produktem leczniczym w postaci żelu, który zawiera diklofenak. Jest to substancja, która jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. W związku z tym opisywany lek ten działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo. Należy go stosować zewnętrznie oraz miejscowo w przypadku pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, bólu pleców oraz ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich.

Spis treści

  Opis leku

  Voltaren Emulgel – co to?

  Voltaren Emulgel jest produktem leczniczym w postaci żelu, który zawiera diklofenak. Jest to substancja, która jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. W związku z tym opisywany lek ten działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo. Należy go stosować zewnętrznie oraz miejscowo w przypadku pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, bólu pleców oraz ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Voltaren Emulgel?

  Zalecane dawkowanie Voltaren Emulgel 1% to aplikacja żelu miejscowo na skórę 3-4 razy na dobę. Ilość stosowanego leku należy dostosować do rozległości miejsca chorobowego. Żel w ilości od 2 g do 4 g odpowiada wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego i wystarcza do leczenia obszaru o powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów oraz dłużej niż 21 dni w leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Voltaren Emulgel?

  Aby przechowywać lek Voltaren Emulgel, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Lek nie powinien być narażony na bezpośrednie światło słoneczne ani wilgoć.

  Forma podania

  Lek Voltaren Emulgel to żel stosowany na skórę, a dokładniej na miejsca, gdzie występują bóle mięśniowe i stawowe.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Voltaren Emulgel?

  Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być poważne. Jeśli pojawi się którykolwiek z wymienionych objawów, które mogą wskazywać na uczulenie, należy natychmiast przerwać stosowanie leku, skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala:

  • Rzadko (występuje u mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek): Wysypka skóry z pęcherzykami, pokrzywka.
  • Bardzo rzadko (występuje u mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek): Trudności w oddychaniu lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani.
   Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Voltaren Emulgel 1%, są zwykle łagodne i przemijające. Jeśli wystąpią wymienione objawy, należy jak najszybciej powiadomić lekarza lub farmaceutę:
  • Często (występuje u mniej niż 1 na 100 osób stosujących lek): Wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.
  • Bardzo rzadko (występuje u mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek): Zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne, objawiająca się oparzeniem słonecznym, świądem, obrzękiem i pęcherzami.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Voltaren Emulgel?

  Lek Voltaren Emulgel 1% nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak, glikol propylenowy lub inne składniki leku wymienione w punkcie 6 ulotki.
  • Objawami nadwrażliwości na ten lek mogą być: sapanie lub skrócenie oddechu (astma), wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, zapalenie błony śluzowej nosa (katar).
  • Jeśli pacjent kiedykolwiek w przeszłości miał reakcję uczuleniową (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni.
  • W trzecim trymestrze ciąży.
  • U dzieci poniżej 14 lat.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Voltaren Emulgel?

  Przedawkowanie produktu Voltaren Emulgel jest mało prawdopodobne ze względu na niewielkie wchłanianie diklofenaku stosowanego miejscowo. W przypadku przypadkowego połknięcia może wystąpić działanie niepożądane podobne do przedawkowania tabletek zawierających diklofenak. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem, stosować leki i podjąć objawowe leczenie, takie jak w przypadku zatruć niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Leczenie powinno odbyć się w warunkach szpitalnych lub zgodnie z zaleceniami krajowego ośrodka leczenia zatruć.

  Wygląd

  Lek jest dostępny w aluminiowych lub laminowanych tubach o różnej wielkości. Tuba jest zapakowana w tekturowe pudełko.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Voltaren Emulgel to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Voltaren Emulgel zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Voltaren Emulgel jest Haleon.

  Kategorie

  Postać

  żel

  Moc

  10 mg/g

  Tablica pytań o Voltaren Emulgel

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Voltaren Emulgel to: Diklofenak Perrigo, Olfen Max.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .