Voltaren Acti Forte

tabletki powlekane25 mg

Voltaren Acti Forte jest produktem leczniczym w postaci tabletek, który zawiera diklofenak potasowy. Jest to substancja, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W związku z tym, opisywany lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Voltaren Acti Forte wskazany jest do leczenia bólu mięśni, bólu reumatycznego, a także w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Spis treści

  Opis leku

  Voltaren Acti Forte – co to?

  Voltaren Acti Forte jest produktem leczniczym w postaci tabletek, który zawiera diklofenak potasowy. Jest to substancja, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. W związku z tym, opisywany lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Voltaren Acti Forte wskazany jest do leczenia bólu mięśni, bólu reumatycznego, a także w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Voltaren Acti Forte?

  Dorosłym i i młodzieży w wieku powyżej 14 lat zaleca się zastosować 1 tabletkę jako dawkę początkową. W razie potrzeby można przyjąć kolejną 1 tabletkę, ale nie częściej niż co 4-6 godziny. Maksymalnie można przyjąć 3 tabletki w ciągu doby. Lek Voltaren Acti Forte można stosować maksymalnie przez 5 dni w leczeniu bólu oraz 3 dni w leczeniu gorączki bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W przypadku nasilenia objawów lub gdy objawy nie ustępują, zalecana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Voltaren Acti Forte?

  Lek Voltaren Acti Forte powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Voltaren Acti Forte należy połykać w całości, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Voltaren Acti Forte?

  Częste działania niepożądane to kołatanie serca, nagły ból w klatce piersiowej i trudności z oddychaniem. Rzadziej, ale poważniej, może pojawić się ból brzucha i krwawienie, ostre bóle żołądka i zapaść. Reakcje alergiczne jak trudności w oddychaniu lub przełykaniu, pieczenie w oczach, świszczący oddech i kaszel mogą być spowodowane astmą, a zmiany skórne jak pęcherze, obrzęk lub łuszczenie skóry są możliwe. Inne możliwe skutki to obrzęk kończyn, zmiany w wyglądzie lub ilości moczu i zwiększenie wrażliwości skóry na światło. Długotrwałe stosowanie może zwiększyć ryzyko ataku serca.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Voltaren Acti Forte?

  Nie stosować leku Voltaren Acti Forte jeśli u pacjenta:

  • stwierdzono alergię (nadwrażliwość) na diklofenak lub na któreś ze składników leku
  • występowały reakcje uczuleniowe po lekach stosowanych w leczeniu bólu, zapalenia lub gorączki, takich jak diklofenak, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy (zahamowanie krzepnięcia krwi)
  • stwierdzono chorobę serca, choroby naczyń mózgowych, zawał serca, udar, mini-udar, zator naczyń, udrożnienie lub pomostowanie zamkniętych naczyń
  • występowały zaburzenia krążenia (choroba naczyń obwodowych)
  • występuje lub występowała choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy
  • występuje krew w stolcu lub czarne zabarwienie stolca (objawy krwawienia w przewodzie pokarmowym)
  • występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby
  • pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Voltaren Acti Forte?

  Przedawkowanie diklofenaku może objawiać się wymiotami, krwotokiem z przewodu pokarmowego, biegunką, zawrotami głowy, szumami usznymi lub drgawkami. W przypadku poważnego zatrucia mogą wystąpić uszkodzenie wątroby i ostra niewydolność nerek.

  W przypadku przedawkowania leków z grupy NLPZ konieczne jest podjęcie odpowiednich działań. Leczenie polega na podtrzymywaniu funkcji życiowych organów i leczeniu objawowym. Jeśli wystąpią powikłania, takie jak znaczne obniżenie ciśnienia krwi, niewydolność nerek, drgawki, zaburzenia żołądka i jelit, czy zaburzenia oddychania, należy podjąć leczenie podtrzymujące i objawowe.

  W przypadku zagrożenia życia z powodu przedawkowania można rozważyć podanie węgla aktywowanego i opróżnienie żołądka, na przykład przez wywołanie wymiotów lub płukanie żołądka. Diureza wymuszona, dializa i przetaczanie krwi nie są zalecane z uwagi na sposób działania NLPZ.

  Wygląd

  Lek występuje w postaci tabletek powlekanych, które są dostępne w opakowaniach pudełkowych zawierających 10 lub 20 tabletek. Tabletki są umieszczone w blisterach. Opakowanie jest wykonane z tektury, aby zapewnić ochronę i bezpieczne przechowywanie leku. Tabletki są okrągłe, a ich kolor jest różowo-pomarańczowy.


  Ulotka

  Ulotka leku Voltaren Acti Forte dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Voltaren Acti Forte to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Voltaren Acti Forte zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Voltaren Acti Forte jest GlaxoSmithKline (GSK).

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  25 mg

  Tablica pytań o Voltaren Acti Forte

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Voltaren Acti Forte to: DicloDuo, Dicloberl Retard , Olfen 100 SR, Naklofen Duo.

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .