Vitaminum B Compositum

tabletki

Vitaminum B Compositum to lek, który zawiera witaminy z grupy B. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, poprawia koncentrację i pamięć. Może być stosowany w celu uzupełnienia niedoboru tych witamin.

Spis treści

  Opis leku

  Vitaminum B Compositum – co to?

  Vitaminum B Compositum to lek, który zawiera witaminy z grupy B. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, poprawia koncentrację i pamięć. Może być stosowany w celu uzupełnienia niedoboru tych witamin.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Vitaminum B Compositum?

  Stosuj Vitaminum B Compositum zgodnie z instrukcją lub zaleceniami lekarza. Lek jest przeznaczony do podania doustnego. Dorośli powinni zażywać od 3 do 5 tabletek dziennie, po jednej tabletce każdorazowo. Dzieci powinny zażywać od 1 do 3 tabletek dziennie, również po jednej tabletce każdorazowo. Jeżeli jesteś pacjentem z poważną niewydolnością nerek, dawkę powinieneś zmniejszyć do jednej tabletki dziennie. Nieprawdopodobne jest wystąpienie objawów przedawkowania, ponieważ lek zawiera witaminy rozpuszczalne w wodzie, które szybko są wydalane z organizmu.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Vitaminum B Compositum?

  Przechowuj tabletki Vitaminum B Compositum poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu, aby chronić je przed wilgocią. Trzymaj lek poza zasięgiem dzieci. W pojemniku jest środek, którego nie wolno jeść. Po otwarciu przechowuj szczelnie zamknięty. Nie używaj po upływie terminu ważności.

  Forma podania

  Vitaminum B Compositum to lek w formie tabletek do stosowania doustnego. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu. Dawkowanie powinno być zgodne z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Vitaminum B Compositum?

  Lek Vitaminum B Compositum, w tabletkach, jak każdy inny lek, może powodować skutki uboczne, ale nie u każdej osoby one wystąpią. Przy zastosowaniu zalecanych dawek, nie zaobserwowano niepożądanych efektów. Jeśli weźmiesz więcej niż zalecane, mogą wystąpić takie objawy jak: zaczerwienienie skóry, rumień twarzy, wysypka, pokrzywka, osłabienie, bóle głowy, drażliwość, bezsenność, przyspieszenie akcji serca czy biegunka. W trakcie przyjmowania tego leku, mocz może zrobić się żółty przez obecność witaminy B2, co jest normalne.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Vitaminum B Compositum?

  Vitaminum B Compositum to lek w formie tabletek. Zawiera różne składniki, takie jak tiaminy azotan (witamina B1), ryboflawinę (witamina B2), pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6), nikotynamid (witamina PP) oraz wapnia pantotenian (witamina B5). Lek ten jest przeciwwskazany dla osób, które są uczulone na którykolwiek z tych składników.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Vitaminum B Compositum?

  Jeżeli podejrzewasz, że zażyłeś zbyt dużo tabletek Vitaminum B Compositum, nie wpadaj w panikę. Przypadki przedawkowania tego leku są bardzo rzadkie. Lek ten zawiera witaminy, które rozpuszczają się w wodzie i są szybko wydalane z organizmu.

  Wygląd

  Vitaminum B Compositum to tabletki o okrągłym kształcie, które są wypukłe z obu stron. Mają powłokę i rdzeń w kolorze pomarańczowym. W opakowaniu znajduje się 50 tabletek, które są umieszczone w blistrach z folii Al/PVC/PVDC i zapakowane w tekturowe pudełko. Można je także znaleźć w pojemniku z polietylenu, który ma wieczko i środek pochłaniający wilgoć, również zapakowany w tektu


  Ulotka

  Ulotka leku Vitaminum B Compositum dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Vitaminum B Compositum to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Vitaminum B Compositum zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Vitaminum B Compositum jest Polfa Warszawa.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  Tablica pytań o Vitaminum B Compositum

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Vitaminum B Compositum to: Witamina B Complex, Vitaminum B compositum hec, Apteo Vitaminum B compositum.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .