Viprosal B

maść

Viprosal B to produkt leczniczy OTC — dostępny na rynku w postaci maści. Preparat występuje w postaci maści do miejscowego stosowania w przypadku wystąpienia bólów stawowych, czy neuralgicznych. Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne leku jest uwarunkowane obecnością czterech substancji czynnych: kamfory, kwasu salicylowego, olejku terpentynowego oraz jadu żmii zygzakowatej.

Spis treści

  Opis leku

  Viprosal B – co to?

  Viprosal B to produkt leczniczy OTC — dostępny na rynku w postaci maści. Preparat występuje w postaci maści do miejscowego stosowania w przypadku wystąpienia bólów stawowych, czy neuralgicznych. Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne leku jest uwarunkowane obecnością czterech substancji czynnych: kamfory, kwasu salicylowego, olejku terpentynowego oraz jadu żmii zygzakowatej.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Viprosal B?

  U dorosłych zaleca się aplikować maść w ilości zależnej od rozmiaru dotkniętego obszaru. Zwykle należy aplikować małą ilość maści Viprosal B (5 do 10 g czyli około 1 do 2 łyżeczek od herbaty) na bolesne miejsca i wmasowywać w skórę 1-2 razy dziennie, zależnie od intensywności bólu, aż do jego ustąpienia.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Viprosal B?

  Lek Viprosal B powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, najlepiej w temperaturze pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od światła i wilgoci oraz poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Lek Viprosal B to maść, która jest stosowana na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Viprosal B?

  Najczęstsze działania niepożądane, które mogą wystąpić po zastosowaniu leku Viprosal to:

  • Zapalenie skóry
  • Wysuszenie skóry
  • Miejscowe złuszczanie skóry
  • Rumień
  • Świąd
  • Wysypka rumieniowata
  • Kruchość skóry (ryzyko uszkodzeń mechanicznych)
  • Nadżerki
  • Owrzodzenia

  Jeśli pacjent ma nadwrażliwość skóry na składniki maści, zastosowanie jej może spowodować swędzenie, obrzęk lub pokrzywkę. W takim przypadku należy przerwać leczenie i zmyć maść ze skóry. Opisane objawy znikają po zaprzestaniu leczenia.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Viprosal B?

  Lek Viprosal B nie powinien być stosowany, gdy pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie powinien być również stosowany na skórę dotkniętą owrzodzeniami lub chorobami skórnymi. W przypadku, gdy pacjent cierpi na zaburzenia krążenia mózgowego i wieńcowego, lub ma skłonności do skurczów naczyń, leku również nie powinno się stosować. Nie należy stosować leku Viprosal B w przypadku ciężkiego uszkodzenia czynnościowego nerek lub wątroby.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Viprosal B?

  W przypadku przedawkowania leku Viprosal nie odnotowano żadnych przypadków. Jeśli jednak maść zostanie nałożona na błony śluzowe, może wystąpić silne podrażnienie. Jeśli doszło do połknięcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zachować opakowanie leku. Nie należy prowokować wymiotów. Jeżeli dziecko przypadkowo połknęło lek, należy skontaktować się z lekarzem, który udzieli odpowiednich wskazówek dotyczących postępowania. Ważne jest, aby nie próbować wywoływać wymiotów samodzielnie.

  Wygląd

  Viprosal ma postać białej lub nieznacznie żółtawej maści o charakterystycznym zapachu kamfory i terpentyny. Jest ona pakowana w aluminiową tubę o pojemności 50 g, którą umieszcza się w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Viprosal B to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Viprosal B zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Viprosal B jest Genexo.

  Kategorie

  Postać

  Maść

  Moc

  Tablica pytań o Viprosal B

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Viprosal B to: Bengay, Venożel, Maść kamforowa.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .