Veral

żel10 mg/g

Veral w postaci żelu zawiera diklofenak sodowy, który jest substancją działającą przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Ma zastosowanie w leczeniu miejscowym takich jednostek chorobowych jak: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe oraz bólu pleców.

Spis treści

  Opis leku

  Veral – co to?

  Veral w postaci żelu zawiera diklofenak sodowy, który jest substancją działającą przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo. Ma zastosowanie w leczeniu miejscowym takich jednostek chorobowych jak: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe oraz bólu pleców.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Veral?

  Zaleca się aplikować żel 3-4 razy na dobę na zmienione chorobowo miejsce na skórze i delikatnie go wcierać. W zależności od rozmiarów leczonej lokalizacji należy dostosować odpowiednią ilość żelu. Przykładowo 2 do 4 g leku, co odpowiada wielkości owocu wiśni do orzecha włoskiego, wystarcza na pokrycie powierzchni 400-800 cm2.

  Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni u dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat w przypadku urazów mięśni i stawów oraz zapalenia ścięgien, a 21 dni u dorosłych w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Veral?

  Lek Veral powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Veral jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Veral?

  Niektóre działania niepożądane leku Veral, choć występują rzadko lub bardzo rzadko, mogą być poważne. Rzadkie działania niepożądane to m.in. wysypka skórna z pęcherzykami, łuszczeniem się skóry, uczuciem pieczenia. Bardzo rzadko mogą wystąpić objawy astmy, takie jak sapanie, spłycony oddech czy uczucie ucisku w klatce piersiowej, a także obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani oraz pokrzywka. Bardzo rzadko może również wystąpić zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne, co objawia się oparzeniami słonecznymi ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Veral?

  Lek Veral nie powinien być stosowany w następujących przypadkach:

  • Jeżeli pacjent ma uczulenie na substancję czynną leku lub jakiekolwiek inne składniki.
  • Jeżeli w przeszłości pacjent doświadczył reakcji uczuleniowej, takiej jak wysypka, trudności w oddychaniu lub napady kaszlu, po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub inne leki stosowane w leczeniu bólu stawów i mięśni.
  • W trzecim trymestrze ciąży.
  • U osób poniżej 14 roku życia.

   

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Veral?

  W przypadku przedawkowania leku Veral lub przypadkowego połknięcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Trzeba pamiętać, że przedawkowanie leku może prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia.

  Wygląd

  Lek Venescin w formie żelu ma jednorodną, bezbarwną i przejrzystą konsystencję. Ma charakterystyczny zapach alkoholu. Jest pakowany w aluminiową tubę, która jest wyposażona w membranę i ma zakrętkę z polietylenu lub polipropylenu. Całość jest umieszczona w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Veral dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Veral to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Veral zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Veral jest Recordati.

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  10 mg/g (1%)

  Tablica pytań o Veral

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Veral to: Diklofenak Perrigo, Olfen hydrożel, Voltaren Emulgel.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .