Vemonis Femi

tabletki powlekane400 mg+60 mg+40 mg

Vemonis Femi to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, który zawiera 3 substancje czynne – metamizol o działaniu przeciwbólowym, kofeinę nasilającą działanie metamizolu oraz drotawerynę o działaniu rozkurczowym. Preparat jest wskazany do stosowania w bólach o dużym nasileniu związanych ze skurczami mięśni gładkich. Można go stosować w bolesnym miesiączkowaniu, zespole jelita drażliwego czy zapaleniu pęcherzyka żółciowego.

Spis treści

  Opis leku

  Vemonis Femi – co to?

  Vemonis Femi to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, który zawiera 3 substancje czynne – metamizol o działaniu przeciwbólowym, kofeinę nasilającą działanie metamizolu oraz drotawerynę o działaniu rozkurczowym. Preparat jest wskazany do stosowania w bólach o dużym nasileniu związanych ze skurczami mięśni gładkich. Można go stosować w bolesnym miesiączkowaniu, zespole jelita drażliwego czy zapaleniu pęcherzyka żółciowego.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Vemonis Femi?

  Dorosłym w razie potrzeby zaleca się przyjmować 1-2 tabletki dwa lub trzy razy dziennie, jednak nie częściej niż co 6-8 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki leku, która wynosi 6 tabletek. W przypadku braku poprawy po 3-5 dniach należy skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Vemonis Femi?

  Lek Vemonis Femi powinno się przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Należy trzymać go w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Vemonis Femi należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Vemonis Femi?

  Vemonis Femi to lek, który może powodować działania niepożądane. Rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów mogą wystąpić obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu oraz zmiany skórne i śluzówkowe, jak świąd, pieczenie, zaczerwienienie, wysypka, pokrzywka. Bardzo rzadko może wystąpić ciężki skurcz oskrzeli. W razie wystąpienia tych działań niepożądanych należy natychmiast odstawić lek i wezwać pomoc lekarską. Pojedyncze doniesienia wskazują, że ryzyko wystąpienia innych działań niepożądanych, takich jak agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, niedokrwistość aplastyczna, uszkodzenie szpiku, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, pecherzowy rumień wielopostaciowy, może się zwiększyć w przypadku długotrwałego stosowania leku. Przyjmowanie Vemonis Femi przez osoby z alergią na metamizol może wywołać astmę analgetyczną. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Vemonis Femi?

  Lek Vemonis Femi jest przeciwbólowym lekiem, który zawiera składniki, na które niektórzy pacjenci mogą być uczuleni. Nie należy go stosować, jeśli pacjent cierpi na uczulenie na metamizol, kofeinę, drotawerynę, pochodne pirazolonu lub pirazolidyn. Ponadto, lek nie powinien być stosowany w przypadku niskiego poziomu białych krwinek, zaburzeń funkcjonowania szpiku kostnego lub układu krwiotwórczego, astmy lub nietolerancji niektórych leków przeciwbólowych czy ciężkiej niewydolności nerek, wątroby lub serca. Zaleca się, aby leku nie stosować u pacjentów z blokiem przedsionkowo-komorowym II i III stopnia lub chorobami metabolicznymi. Z kolei, u dzieci poniżej 18 roku życia oraz u kobiet w ciąży lub karmiących piersią lek jest również przeciwwskazany.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Vemonis Femi?

  Jeżeli doszło do przedawkowania leku Vemonis Femi, należy podjąć odpowiednie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta. Objawy ostrego przedawkowania mogą obejmować nudności, wymioty, ból brzucha, pogorszenie czynności nerek lub ich ostre niewydolności, a także objawy ze strony centralnego układu nerwowego, takie jak zawroty głowy, senność, drgawki. W przypadku przedawkowania pacjenci mogą doświadczać także objawów takich jak nerwowość, drażliwość, drżenie mięśni, ból głowy, bezsenność, uczucie lęku, splątanie lub pobudzenie. Mogą również wystąpić problemy z sercem, takie jak kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, które mogą prowadzić do omdleń i zatrzymania akcji serca. Przedawkowanie kofeiny może objawiać się bólem brzucha, wymiotami, tachykardią lub zaburzeniami rytmu serca oraz pobudzeniem układu nerwowego.

  W przypadku podejrzenia przedawkowania należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. W razie potrzeby personel medyczny będzie w stanie podjąć odpowiednie działania, takie jak płukanie żołądka, aby zminimalizować wchłanianie leku przez organizm. W celu ustalenia dalszego postępowania, lekarz może również zlecić wykonanie odpowiednich badań laboratoryjnych, takich jak analiza krwi i moczu.

   

  Wygląd

  Preparat Vemonis Femi to tabletki powlekane o kształcie owalnym. Są one białe lub prawie białe i mają wygrawerowany napis „40” po jednej stronie. W opakowaniach znajdują się blistry, które zawierają 6 lub 12 tabletek powlekanych. Całe opakowanie znajduje się w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Vemonis Femi dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Vemonis Femi to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Vemonis Femi zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Vemonis Femi jest Adamed.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki powlekane

  Moc

  400 mg + 60 mg + 40 mg

  Tablica pytań o Vemonis Femi

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Vemonis Femi to: Scopolan Compositum, Panadol Femina.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .