leki-orange

Valused Noc Plus, tabletki powlekane

Valused Noc Plus co to jest?

Valused Noc Plus dzięki zwiększonej ilości ekstraktu z kozłka lekarskiego ma silniejsze działanie nasenne. Lek zawiera również ekstrakt z męczennicy lekarskiej oraz chmielu zwyczajnego. Wszystkie składniki wpływają na wyciszenie i redukcję napięcia wywołanego stresem. Wskazaniem do stosowania leku są problemy z zasypianiem na tle nerwowym.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zabronione
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Valused Noc Plus

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Valused Noc Plus.

Stosuje się w stanach niepokoju, nadpobudliwości nerwowej. W połączeniu z innymi ziołami kojącymi nerwy, takimi jak kozłek lekarski, może też działać nasennie. Chmiel zalecany jest też w nerwicach żoł…
Ziele męczennicy pozyskiwane jest z męczennicy cielistej i w swoim składzie zawiera m.in. flawonoidy. Wykazuje działanie przeciwlękowe i uspokajające, dlatego stosuje się je w preparatach łagodzących …
Wyciąg z kozłka wykazuje przede wszystkim działanie uspokajające, dlatego znalazły zastosowanie głównie jako środek „wyciszający” organizm w stanach łagodnego napięcia nerwowego i przy trudnościach w …

Na co pomaga Valused Noc Plus?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Valused Noc Plus.

Zaburzenie charakteryzujące się trudnościami w zasypianiu, pozostawaniu w stanie snu lub uzyskaniu wystarczającej ilości snu. Objawy bezsenności obejmują: długie leżenie bezsenne przed zaśnięciem, spa…
Nerwowość jest powszechnym uczuciem wywołanym przez reakcję organizmu na stres. Obejmuje ona szereg reakcji hormonalnych i fizjologicznych, które pomagają przygotować się do radzenia sobie z postrzega…
Zaburzenia snu to zmiana w stosunku do podstawowego wzorca snu pacjenta, polegająca na zwiększeniu lub zmniejszeniu liczby przespanych godzin. Może to również odnosić się do zmian w fazach snu. Zaburz…

Zamienniki Valused Noc Plus i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Valused, kapsułki miękkie
Valused, płyn doustny
Kalms, tabletki
Valerin Forte, tabletki, 200 mg
Valerin Max, tabletki, 360 mg

Częste pytania o Valused Noc Plus

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Valused Noc Plus.
Według ulotki – w okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym: 2 tabletki na pół do jednej godziny przed snem. W stanach napięcia nerwowego wywołanego stresem: 2 tabletki 3 razy na dobę.
Działania niepożadne jakie mogą wystąpić podczas terapii z wykorzystaniem Valused Noc Plus to zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha) oraz wystąpiły nudności oraz zaburzenia rytmu serca.
Ceny wahają się 15,28 zł do 22,49 zł za opakowanie zawierające 30 tabletek.
Są to 3 wyciągi roślinne – 154 mg wyciągu suchego wodno-alkoholowego z Valeriana officinalis L. sl., radix (korzeń kozłka lekarskiego), 34,75 mg wyciągu suchego z Humulus lupulus L., flos (szyszka chmielu), 20 mg wyciągu suchego z Passiflora incarnata L., herba (ziele męczennicy) oraz substancje pomocnicze.
Lek Valused Noc Plus można stosować maksymalnie przez 2 tygodnie. Po upływie tego czasu, gdy nie nastąpi poprawa należy skonsultować się z lekarzem.

Valused Noc Plus dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Valused Noc Plus. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Valused Noc Plus?

Zgodnie z treścią ulotki u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat zaleca się jednorazowo 2 tabletki na pół do jednej godziny przed snemw okresowych trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym.

W przypadku leczenia stanów napięcia nerwowego wywołanego stresem zaleca się przyjmowanie po 2 tabletki 3 razy na dobę.

Zalecana jest konsultacja z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią lub się nasilą po 2 tygodniach stosowania leku.

Ulotka leku Valused Noc Plus

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Valused Noc Plus

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Valused Noc Plus

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaBezsenność nieorganiczna,
Nerwowość,
Zaburzenia snu
SkładnikiWyciąg suchy z szyszek chmielu zwyczajnego,
Wyciąg suchy z ziela męczennicy cielistej,
Wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego
Zamienniki
  1. Valused, kapsułki miękkie
  2. Valused, płyn doustny
  3. Kalms, tabletki
  4. Valerin Forte, tabletki, 200 mg
  5. Valerin Max, tabletki, 360 mg
Moc leku(154 mg + 34,75 mg + 20 mg)/tabl.
Postać lekuTabletki powlekane
Opakowania30 tabl. (EAN: 5909991360498)
DziałSen,
Układ nerwowy