leki-orange

Valdix, tabletki, 400 mg

Valdix co to jest?

Valdix to lek z grupy OTC — dostępny bez recepty. Preparat dedykowany jest pacjentom od 12. roku życia, którzy zmagają się z łagodnym napięciem nerwowym, zaburzeniami snu lub mają problem z zasypianiem. Preparat dzięki zawartości wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego wywiera na organizm działanie uspokajające oraz wyciszające.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Zachować ostrożność
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Valdix

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Valdix.

Korzeń kozłka lekarskiego jest stosowany w różnych preparatach na sen i uspokojenie. Wykazuje on działanie wyciszające na ośrodkowy układ nerwowy przez co zmniejsza napięcie i pomaga w osiągnięciu odp…

Na co pomaga Valdix?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Valdix.

Bezsenność to zaburzenie charakteryzujące się trudnościami w zasypianiu, pozostawaniu w stanie snu lub uzyskaniu wystarczającej ilości snu.
1. Definicja i przyczyny nerwowości. Nerwowość jest stanem emocjonalnym, który często manifestuje się przez nadmierny stres lub niepokój. Pojawia się najczęściej w sytuacjach stresowych lub przy inten…

Zamienniki Valdix i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Valdix

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Valdix.
Tak, lek występuje na rynku w postaci tabletek.
Preparat według opinii pacjentów działa skutecznie; można go kupić w korzystnej cenie.
Wszelkie informacje dot. skutków ubocznych zostały zamieszczone w ulotce leku, m.in. mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Opakowanie 90 tabletek można kupić najtaniej w cenie ok. 26-30 zł.
Ulotka dołączona jest do opakowania leku oraz dostępna na stronie internetowej: rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl.

Valdix dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Valdix. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Valdix?

Osobom w wieku powyżej 12 lat zaleca się stosować w łagodnych objawach napięcia nerwowego 1- 2 tabletki do 3 razy dziennie, natomiast w przypadku występowania trudności w zasypianiu zalecana dawka leku to 1- 2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo można przyjąć od 1- 2 tabletki wieczorem.

Ulotka leku Valdix

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Valdix

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!