Urosal

tabletki300 mg +300 mg

Urosal jest produktem leczniczym stosowanym podczas wystąpienia stanów zapalnych układu moczowego. 1 tabletka zawiera 300 mg metenaminy i 300 mg fenylu salicylanu. Urosal ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Pomaga zwalczać stany zapalne pęcherza, nerek, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Spis treści

  Opis leku

  Urosal – co to?

  Urosal jest produktem leczniczym stosowanym podczas wystąpienia stanów zapalnych układu moczowego. 1 tabletka zawiera 300 mg metenaminy i 300 mg fenylu salicylanu. Urosal ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Pomaga zwalczać stany zapalne pęcherza, nerek, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Urosal?

  Zalecane dawkowanie to 3 razy na dobę po 1 tabletce, najlepiej po jedzeniu, popijając wodą. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się samopoczucia po trzech dniach stosowania leku, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Urosal?

  Lek Urosal powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Urosal należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Urosal?

  Jak każdy lek, Urosal może wywołać działania niepożądane, jednak nie u każdej osoby muszą one wystąpić. Przeważająco, są to zaburzenia krwi, trawienia i układu moczowego. Objawy te nie są poważne, ale należy o nich wiedzieć i monitorować ich występowanie podczas terapii. Częstymi skutkami ubocznymi leku są zaburzenia trawienia, takie jak bóle brzucha, mdłości, biegunka lub niestrawność. Rzadkimi objawami są podrażnienie jelit, bóle w trakcie oddawania moczu, pieczenie i uczucie parcia na mocz. W pojedynczych przypadkach, u niektórych osób może pojawić się krwiomocz. Inne możliwe skutki uboczne obejmują zmniejszenie liczby białych krwinek, małopłytkowość i niedokrwistość.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Urosal?

  Nie powinno się stosować leku Urosal w następujących przypadkach:

  • Jeżeli występuje nadwrażliwość na salicylany i fenol. Osoby, które mają alergię na te substancje, mogą doświadczać poważnych reakcji alergicznych po zażyciu Urosalu.
  • W przypadku niewydolności nerek. Osoby z upośledzoną funkcją nerek powinny unikać stosowania Urosalu, ponieważ lek może wpływać na funkcjonowanie nerek i pogorszyć stan zdrowia.
  • Jeżeli występuje choroba wrzodowa. Lek Urosal może zwiększać ryzyko krwawienia z wrzodów żołądka i jelit oraz prowadzić do poważnych powikłań u osób z chorobami wrzodowymi.
  • W przypadku skazy krwotocznej. Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi powinny unikać Urosalu, ponieważ lek może zwiększać ryzyko krwawień.
  • W przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Urosal nie jest odpowiedni dla pacjentów z zaawansowaną niewydolnością wątroby, ponieważ ich organizm może nie być w stanie prawidłowo przetwarzać i wyeliminować leku.
  • W przypadku kwasicy metabolicznej znacznego stopnia. Osoby z poważnymi zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej powinny unikać Urosalu, ponieważ lek może pogorszyć ten stan.
  • W przypadku odwodnienia. Osoby z nawracającym lub ciężkim odwodnieniem nie powinny stosować Urosalu, ponieważ lek może mieć negatywny wpływ na równowagę płynów w organizmie.

  Dodatkowo trzeci trymestr ciąży jest okresem, w którym nie zaleca się stosowania Urosalu. Ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zalecenia dotyczące ciąży, karmienia piersią i wpływu leku na płodność przed rozpoczęciem przyjmowania Urosalu.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Urosal?

  Jeśli przypadkowo zażyłeś większą dawkę Urosalu niż zalecana, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Lek Urosal dostępny jest w opakowaniu, które zawiera pojemnik z 20 tabletkami. Pojemnik zamykany jest przy pomocy wieczka z osuszaczem, co zapewnia dłuższą trwałość tabletek. Całe opakowanie znajduje się w tekturowym pudełku, które chroni produkt przed uszkodzeniami, a także ułatwia przechowywanie i przenoszenie.


  Ulotka

  Ulotka leku Urosal dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Urosal to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Urosal zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Urosal jest Vis Pharma.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki

  Moc

  300 mg + 300 mg

  Tablica pytań o Urosal

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Urosal to: Rowatinex, Rowachol, Fitolizyna Nefrocaps Forte.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .