leki-orange

Traumon, żel, 100 mg/g

Traumon co to jest?

Traumon jest lekiem w postaci aerozolu na skórę. Substancją czynną jest etofenamat, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego. Jego mechanizm działania przeciwzapalnego polega m.in. na hamowaniu syntezy prostaglandyn oraz uwalniania histaminy. Ponadto, hamuje również powstawanie wysięku.
Pacjenci oceniają lek na:
Rozdziały

Skład leku Traumon

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Traumon.

Etofenamat należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosuje się go w leczeniu bólu mięśni i stawów. Jest on dostępny do stosowania miejscowego w postaci kremu, żelu lub sprayu. Lek jes…

Na co pomaga Traumon?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Traumon.

Ból stawu to dolegliwość, która dotyczy zarówno osobom młodym, jak starszym. Obejmuje on sam staw i okolice (więzadła, ścięgna czy kaletki maziowe). Często bólowi stawu towarzyszy obrzęk, zaczerwienie…
Ból grzbietu jest powszechną dolegliwością bólową odczuwalną wzdłuż pleców. Ból grzbietu może przybierać różne formy, od bólu mięśni do uczucia pieczenia lub kłucia. Ponadto, ból może promieniować w d…
Bóle karku są powszechną dolegliwością dotykającą mięśni karku lub szyjnego odcinka kręgosłupa. Przyczyną bólu karku może być naciągnięcie mięśnia lub więzadła przy wielokrotnym podnoszeniu ciężarów l…
Reumatyzm jest to zaburzenie charakteryzujące się stanem zapalnym, zwyrodnieniem lub zaburzeniami metabolicznymi struktur tkanki łącznej organizmu, zwłaszcza stawów i struktur pokrewnych, w tym mięśni…
Zwichnięcie jest to uszkodzenie, w wyniku którego dochodzi do utraty kontaktu powierzchni stawowych kości połączonych torebką stawową z rozerwaniem torebki i więzadeł stawowych. Przyczyną zwichnięcia …

Zamienniki Traumon i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Difortan, żel, 100 mg/g
Traumon, aerozol na skórę, 100 mg/g

Częste pytania o Traumon

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Traumon.
Ulotka dołączona jest do każdego opakowania Traumon, a także można ją znaleźć na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Niestety nie. Produkt leczniczy Traumon dostępny jest w postaci żelu oraz aerozolu.
Cena produktu leczniczego Traumon wahają się od 15,79 zł do 29,30 zł za opakowanie.
Sposób użycia to spryskanie produktem leczniczym Traumon miejsca objętego bólem. Można stosować go do kilku razy na dobę (3-5 razy). Po każdych 1 do 2 dawkach zaleca się wtarcie leku w skórę i pozostawienie do wyschnięcia.
Tak, Traumon dostępny jest bez recepty.

Traumon dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Traumon. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Traumon?

Jeśli lekarz nie zaleci innego sposobu, należy stosować Traumon żel, nakładając pasek o długości 5-10 cm na skórę w okolicy bólu. Należy delikatnie wcierać żel, aż do całkowitego wchłonięcia, powtarzając 3-4 razy dziennie. Czas leczenia zależy od rodzaju dolegliwości, ale zazwyczaj wynosi do 2 tygodni dla urazów tępych i 3-4 tygodnie dla dolegliwości reumatycznych.

Ulotka leku Traumon

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Traumon

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Traumon

WskazaniaBól stawu,
Bóle grzbietu,
Bóle karku,
Reumatyzm,
Zwichnięcie skręcenie i naderwanie stawów
SkładnikiEtofenamat
Zamienniki
  1. Difortan, żel, 100 mg/g
  2. Traumon, aerozol na skórę, 100 mg/g
DziałBól,
Bóle mięśniowo-stawowe,
Reumatyzm,
Układ mięśniowo-szkieletowy