Zdjęcie Traumon, żel, 100 mg/g

Traumon

żel100 mg/g

Traumon jest lekiem w postaci aerozolu na skórę. Substancją czynną jest etofenamat, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego. Jego mechanizm działania przeciwzapalnego polega m.in. na hamowaniu syntezy prostaglandyn oraz uwalniania histaminy. Ponadto, hamuje również powstawanie wysięku.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Traumon?

  Jeśli lekarz nie zaleci innego sposobu, należy stosować Traumon żel, nakładając pasek o długości 5-10 cm na skórę w okolicy bólu. Należy delikatnie wcierać żel, aż do całkowitego wchłonięcia, powtarzając 3-4 razy dziennie. Czas leczenia zależy od rodzaju dolegliwości, ale zazwyczaj wynosi do 2 tygodni dla urazów tępych i 3-4 tygodnie dla dolegliwości reumatycznych.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Traumon?

  Aby przechowywać lek Traumon, należy go trzymać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Traumon jest stosowany na skórę i należy go nakładać bezpośrednio na miejsce bólu lub urazu.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Traumon?

  Najczęstsze działania niepożądane leku to zaczerwienienie skóry i pieczenie, które występują niezbyt często, u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów. Bardzo rzadko zdarzają się skórne reakcje alergiczne, takie jak silny świąd, wysypka, rumień, obrzęk czy reakcje fotouczuleniowe oraz wysypka pęcherzowa z częstotliwością mniejszą niż u 1 na 10 000 osób.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Traumon?

  Leku Traumon nie należy stosować w przypadku, gdy pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na etofenamat, kwas flufenamowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie jest również zalecany w trzecim trymestrze ciąży oraz u dzieci i młodzieży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Traumon?

  Jeśli wystąpi przedawkowanie leku Traumon, które może pojawić się tylko w przypadku zastosowania całej zawartości tuby leku na całe ciało w krótkim czasie, mogą wystąpić bóle i zawroty głowy oraz dolegliwości w nadbrzuszu. W takiej sytuacji należy natychmiast zmyć lek z powierzchni ciała za pomocą wody. Jeśli pacjent przypadkowo połknie lek, zwłaszcza dzieci, należy sprowokować wymioty i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Lekarz przeprowadzi płukanie żołądka i poda lek węgiel aktywowany, który pomaga usunąć lek z organizmu.

  Wygląd

  Lek jest dostępny w postaci tuby aluminiowej, która może być z membraną z zakrętką PE lub bez membrany z zakrętką PE. Tubka aluminiowa jest umieszczona w tekturowym pudełku.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Traumon to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Traumon zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Traumon jest Mylan.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Traumon

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Traumon to: Difortan, Traumon.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .