Traumon

aerozol na skórę100 mg/ml

Traumon to lek w postaci aerozolu, który stosuje się na skórę. Polecany jest w leczeniu urazów jak stłuczenia, naderwania mięśni czy zwichnięcia. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Spis treści

  Opis leku

  Traumon – co to?

  Traumon to lek w postaci aerozolu, który stosuje się na skórę. Polecany jest w leczeniu urazów jak stłuczenia, naderwania mięśni czy zwichnięcia. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Traumon?

  Zgodnie z zaleceniami, należy stosować aerozol Traumon na skórę objętą bólem 3 do 5 razy dziennie, pokrywając obszar nieco większy niż ten bólujący. Zwykle jednorazowe zastosowanie to do 7 dawek leku, ale można to zwiększyć, jeśli to konieczne. Po każdych 1 do 2 dawkach delikatnie wtaruj lek w skórę i pozostaw do wyschnięcia. Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni, a tępych urazów do 2 tygodni. Pamiętaj, aby nie stosować podwójnej dawki, aby nadrobić pominiętą dawkę. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Traumon?

  Przechowuj lek Traumon w miejscu, do którego dzieci nie mają dostępu i które jest niewidoczne dla nich. Lek powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Nie używaj tego leku po terminie ważności widocznym na opakowaniu. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji ani śmietnika.

  Forma podania

  Traumon to lek w formie aerozolu do stosowania na skórę. Lek należy rozpylić na bolące miejsce, zachowując odległość około 10 cm od skóry. Zabieg powinno się powtarzać 2-3 razy dziennie.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Traumon?

  Traumon, aerozol na skórę, 100 mg/ml, jak każdy inny lek, może powodować pewne skutki uboczne, ale nie wszyscy je odczują. Niezbyt często mogą wystąpić takie objawy jak rumień lub pieczenie skóry. Bardzo rzadko mogą wystąpić silny świąd, wysypka, obrzęk lub pęcherzowa wysypka, które są oznakami zapalenia skóry. Częstość występowania niektórych skutków ubocznych, takich jak reakcja fotouczuleniowa czy nadwrażliwość, nie jest znana. Nadwrażliwość może objawiać się jako niespecyficzna reakcja alergiczna, astma, duszność, różne zaburzenia skóry, a nawet martwica naskórka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Traumon?

  Kiedy nie stosować leku Traumon:
  -jeśli pacjent ma uczulenie na etofenamat, kwas flufenamowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  -w trzecim trymestrze ciąży,
  -u dzieci i młodzieży.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Traumon?

  Jeśli przypadkowo zastosujesz większą ilość aerozolu na skórę Traumon, 100 mg/ml niż zalecano, nie powinieneś panikować. Nie są znane przypadki przedawkowania tego leku, jeśli był używany zgodnie z zaleceniami. Jeśli jednak zastosowałeś zawartość całej butelki i pokryłeś nim w krótkim czasie całe ciało, możesz odczuwać bóle i zawroty głowy oraz dolegliwości w nadbrzuszu. W takim przypadku, zmyj lek z powierzchni ciała wodą. Jeśli lek został przypadkowo spożycie, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Lek Traumon, aerozol na skórę, 100 mg/ml jest zapakowany w butelkę wykonaną z pomarańczowego szkła. Butelka ta jest wyposażona w dozownik, dzięki któremu łatwo można nanieść odpowiednią ilość leku na skórę. Całość jest zapakowana w kartonowe pudełko. Wielkość całego opakowania to 50 ml.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Traumon to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Traumon zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Traumon jest Mylan.

  Kategorie

  Postać

  aerozol na skórę

  Moc

  Tablica pytań o Traumon

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Traumon to: Difortan, Traumon.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , .