leki-orange

Terbiderm, krem, 10 mg/g

Terbiderm co to jest?

Terbiderm, krem, 10 mg/g to lek dostępny bez recepty do stosowania miejscowego o działaniu przeciwgrzybiczym. Substancją czynną leku jest terbinafina. Produkt stosowany jest w leczeniu grzybicy stóp, fałdów skóry i skóry gładkiej, a także drożdżycy skóry i łupieżu pstrego. Nie należy stosować tego leku u osób poniżej 12 lat.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Terbiderm

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Terbiderm.

Terbinafina jest lekiem przeciwgrzybiczym, który zwalcza zakażenia wywołane przez grzyby. Jest stosowana w leczeniu zakażeń skóry, takich jak stopa sportowca, świąd i zakażenia grzybicze. W preparata…

Na co pomaga Terbiderm?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Terbiderm.

Infekcja grzybicza spowodowana wdychaniem zarodników Blastomyces dermatitidis. Objawia się objawami grypopodobnymi, takimi jak gorączka, dreszcze, kaszel, opłucnowe bóle w klatce piersiowej i bóle mię…
Grzybica ciała jest powierzchownym zakażeniem grzybiczym skóry, które może dotyczyć każdej części ciała. Wywoływana jest głównie przez grzyby dermatofitowe z rodzaju Trichophyton i Microsporum. …
Grzybica stóp jest infekcją skóry spowodowaną przez chorobotwórcze grzyby, tzw. dermatofity. Infekcja obejmować może podeszwy stóp, przestrzenie międzypalcowe oraz paznokcie.
Łupież pstry to przewlekła choroba zapalna skóry wywołana zakażeniem drożdżakiem Malassezia furfur. Jest to zakażenie grzybicze i powoduje powstawanie zmian na skórze.

Zamienniki Terbiderm i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Terbiderm

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Terbiderm.
Terbiderm, krem, 10 mg/g ma w większości pozytywne opinie wynikające z szybkości i skuteczności działania.
Tak, lek dostępny jest bez recepty.
Ceny tego leku mieszczą się zwykle w zakresie 18-33 zł.
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Terbiderm to lek o działaniu przeciwgrzybiczym stosowany w leczeniu grzybicy stóp, fałdów skóry i skóry gładkiej, a także drożdżycy skóry i łupieżu pstrego.

Terbiderm dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Terbiderm. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Terbiderm?

Należy cienką warstwę kremu aplikować i delikatnie wcierać w zmienione chorobowo miejsce na skórze po uprzednim umyciu i osuszeniu skóry. W przypadku leczeniu grzybicy stóp, grzybicy fałdów skórnych, drożdżycy skóry i grzybicy skóry gładkiej zaleca się stosować lek raz na dobę przez tydzień. W leczeniu grzybicy podeszwowej stóp zaleca się stosować produkt leczniczy 2 razy na dobę przez 2 tygodnie, natomiast w leczeniu łupieżu pstrego zaleca się stosować krem raz na dobę przez 2 tygodnie.

Ulotka leku Terbiderm

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Terbiderm

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Terbiderm

ProducentGedeon Richter Plc.
WskazaniaDrożdżyca skórna,
Grzybica ciała,
Grzybica stóp,
Łupież pstry
SkładnikiTerbinafina
Zamienniki
  1. Terbilum, krem, 10mg/g
  2. Terbinafina, krem, 10 mg/g/Ziaja
  3. Tersilat, krem, 10 mg/g
  4. Undofen Max, krem, 10 mg/g
Moc leku10 mg/g
Postać lekuKrem
Opakowania15g (EAN: 5909991060510)
DziałGrzybica,
Rany i problemy skórne