Zdjęcie Tantum Rosa, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego, 53,2 mg/g

Tantum Rosa

proszek do sporządzania roztworu dopochwowego53,2 mg/g

Lek w postaci proszku do sporządzania roztworu dopochwowego. Zawiera chlorowodorek benzydaminy (Benzydamini hydrochloridum). Jest to substancja, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Charakteryzuje się ona działaniem przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz miejscowo znieczulającym i odkażającym. Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz miejscowo na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych.

 

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Tantum Rosa?

  Zaleca się stosować 1-2 saszetki na dobę w zależności od nasilenia dolegliwości. Należy rozpuścić zawartość jednej saszetki w 0,5 litra przegotowanej i ostudzonej wody tuż przed użyciem. Za każdym razem należy przygotować nowy roztwór z jednej saszetki, np. rano i wieczorem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Tantum Rosa?

  Aby przechowywać lek Tantum Rosa, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać lek poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Tantum Rosa to proszek, który służy do przygotowania roztworu dopochwowego. Jego droga podania to dopochwowo.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Tantum Rosa?

  Podobnie jak każdy inny lek, Tantum Rosa może wywoływać działania niepożądane, jednak nie są one u każdego występujące. W bardzo rzadkich przypadkach (u mniej niż 1 osoby na 10 000) mogą wystąpić następujące objawy niepożądane: uczucie pieczenia błony śluzowej pochwy, wysypka fotoalergiczna oraz pokrzywka.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Tantum Rosa?

  Nie należy stosować leku Tantum Rosa, jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub na którykolwiek ze składników leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Tantum Rosa?

  Przedawkowanie leku Tantum Rosa jest mało prawdopodobne ze względu na niskie stężenie substancji czynnej oraz miejscowy sposób podania leku. Dotychczas nie zgłoszono przypadków przedawkowania. Jednak w przypadku przypadkowego połknięcia leku, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Lek Tantum Rosa jest proszkiem, który trzeba rozpuścić w wodzie, aby uzyskać roztwór. Jest dostępny w opakowaniu bezpośrednim w postaci saszetki papierowo-polipropylenowej, która zawiera 9,4 g proszku. W opakowaniu zewnętrznym, które jest tekturowym pudełkiem, znajduje się 6 lub 10 saszetek.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Tantum Rosa to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Tantum Rosa zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Tantum Rosa jest Aziende.

  Kategorie

  Postać

  Proszek do sporządzania roztworu dopochwowego

  Moc

  53,2 mg/g

  Tablica pytań o Tantum Rosa

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Tantum Rosa to: Papilocare, Tantum Rosa, Multi-Gyn FloraPlus.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .