leki-orange

Sylimarol, drażetki, 70 mg

Sylimarol co to jest?

Sylimarol jest tradycyjnym produktem leczniczym stosowanym jako środek wspomagający w leczeniu uszkodzeń wątroby pochodzenia toksyczno-metabolicznego. W skład jednej tabletki drażowanej wchodzi wyciąg suchy z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum). Zawiera on flawonolignany, które działają ochronnie na komórki wątroby, ponieważ uszczelniają błonę komórkową. Przeciwdziała to wchłanianiu substancji toksycznych przez hepatocyty (komórki wątroby).
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Sylimarol

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Sylimarol.

Wyciąg z ostropestu plamistego zawiera flawonolignany (sylimarynę), flawonoidy oraz flawonole. Flawonolignany wykazują działanie ochronne na wątrobę, ponieważ uszczelniają błony komórkowe hepatocytów,…

Na co pomaga Sylimarol?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Sylimarol.

Choroba spowodowana uszkodzeniem miąższu wątroby w wyniku spożywania alkoholu. Może mieć ostry początek lub przebieg przewlekły, prowadzący do marskości wątroby. Zwykle odnosi się do współistnienia dw…
Niestrawność (dyspepsja) to częste zaburzenie charakteryzujące się nieprzyjemnym, często bolesnym uczuciem w żołądku, wynikającym z zaburzonego trawienia. Objawy obejmują pieczenie brzucha, wzdęcia, z…
Toksyczna choroba wątroby to stan zapalny (obrzęk) wątroby spowodowany narażeniem na działanie substancji chemicznych, leków lub spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Narażenie na działanie toksyczn…
Marskość wątroby to ciężkie bliznowacenie wątroby. Tkanka bliznowata zastępuje komórki, które wykonują normalne funkcje wątroby i może blokować przepływ krwi przez wątrobę. U osób z wirusowym zapaleni…

Zamienniki Sylimarol i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Sylimarol, drażetki, 35 mg
Ostropest plamisty, tabletki, 80 mg

Częste pytania o Sylimarol

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Sylimarol.
Ceny wahają się od 8,78 zł do 15,87 zł za opakowanie 30 tabletek.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.
Sylimarol jest tradycyjnym produktem leczniczym stosowanym jako środek wspomagający w leczeniu uszkodzeń wątroby pochodzenia toksyczno-metabolicznego. Zaburzenie funkcjonowania wątroby może wystąpić np. po zatruciu alkoholem, środkami biobójczymi, ale także po spożyciu ciężkostrawnych potraw i występującej po nich niestrawności. Sylimarol ma zastosowanie wspomagające w leczeniu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Działania niepożądane jakie mogą wystąpić podczas terapii z wykorzystaniem opisywanego preparatu to przejściowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe takie jak łagodne działanie przeczyszczające.
Tak, Sylimarol występuje w dawce 50 mg (Sylimarol 35 mg).

Sylimarol dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Sylimarol. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Sylimarol?

Zalecane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu. Produkt leczniczy należy systematycznie stosować przez około 2-4 tygodnie. W przypadku nasilenia objawów lub braku poprawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Ulotka leku Sylimarol

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Sylimarol

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Sylimarol

ProducentPoznańskie Zakłady Zielarskie
WskazaniaAlkoholowa choroba wątroby,
Niestrawność,
Toksyczna choroba wątroby,
Zwłóknienie i marskość wątroby
SkładnikiWyciąg z owoców ostropestu plamistego
Zamienniki
  1. Sylimarol, drażetki, 35 mg
  2. Ostropest plamisty, tabletki, 80 mg
Moc leku70 mg
Postać lekuTabletka drażowana
Opakowania30 drażetek (EAN: 5909990058310)
DziałUkład pokarmowy,
Wątroba