Strepsils Intensive

tabletki do ssania8,75 mg

Strepsils Intensive to lek w postaci tabletek do ssania. Stosowany jest doraźnie w leczeniu i łagodzeniu bólu gardła oraz w zwalczaniu stanu zapalnego. Przynosi szybką i długotrwałą ulgę. Substancją czynną leku jest flurbiprofen należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Preparat jest dostępny bez recepty.

Spis treści

  Opis leku

  Strepsils Intensive – co to?

  Strepsils Intensive to lek w postaci tabletek do ssania. Stosowany jest doraźnie w leczeniu i łagodzeniu bólu gardła oraz w zwalczaniu stanu zapalnego. Przynosi szybką i długotrwałą ulgę. Substancją czynną leku jest flurbiprofen należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Preparat jest dostępny bez recepty.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Strepsils Intensive?

  Zgodnie z ulotką, dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia, zalecana dawka leku to jedna tabletka do ssania co 3 do 6 godzin, stosowana w razie potrzeby. W trakcie stosowania tabletkę należy powoli ssać i zmieniać jej położenie w ustach, aby uniknąć miejscowych podrażnień. Należy pamiętać, aby nie przekraczać dziennej dawki 5 tabletek.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Strepsils Intensive?

  Lek Strepsils Intensive powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek należy trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Strepsils Intensive należy umieścić w ustach i pozwolić mu się rozpuścić.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Strepsils Intensive?

  Należy pamiętać, że większość leków może powodować skutki uboczne. W przypadku tego leku, najczęstsze skutki uboczne to zawroty i bóle głowy, a także podrażnienia gardła. Nie są one zbyt poważne i mogą same ustąpić w czasie stosowania leku. Mniej częste skutki uboczne to między innymi bezsenność, duszności, wysypki oraz biegunki. Rzadsze skutki uboczne to między innymi niewydolność serca czy też zaburzenia krwi w postaci trombocytopenii. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu dostosowania dawkowania lub zmiany leku.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Strepsils Intensive?

  Leku Strepsils Intensive nie należy stosować w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub którykolwiek składnik tego leku.
  • U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, ciężkim zapaleniem jelita grubego.
  • U pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały objawy alergii takie jak katar, obrzęk naczynioruchowy, trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), wysypka.
  • U pacjentów z krwawieniem lub perforacją przewodu pokarmowego, zaburzeniami krwotocznymi lub dotyczącymi wytwarzania krwi, związanymi z wcześniejszymi leczeniem przy użyciu NLPZ.
  • U pacjentów przyjmujących jednocześnie inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w tym inhibitory cyklooksygenazy 2, takie jak celekoksyb).
  • U pacjentek w III trymestrze ciąży.
  • U pacjentów z ciężką niewydolnością serca, wątroby lub nerek.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Strepsils Intensive?

  Jeśli zażyłeś/aś większą dawkę leku Strepsils Intensive niż zalecana i obserwujesz niepokojące objawy, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Tabletki Strepsils Intensive mają okrągły kształt i czerwony kolor. Tabletki są zapakowane w blistry oraz tekturowe pudełko.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Strepsils Intensive to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Strepsils Intensive zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Strepsils Intensive jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki do ssania

  Moc

  8,75 mg

  Tablica pytań o Strepsils Intensive

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Strepsils Intensive to: Inovox Ultra, Polopiryna Gardło Spray, Polopiryna Gardło.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .