Strepsils Intensive Direct

aerozol do jamy ustnej

Strepsils Intensive Direct to lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Strepsils Intensive Direct stosuje się w ostrym bólu gardła w infekcjach bakteryjnych i wirusowych. Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Forma aplikacji umożliwia na precyzyjną aplikację w miejsce infekcji.

Spis treści

  Opis leku

  Strepsils Intensive Direct – co to?

  Strepsils Intensive Direct to lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Strepsils Intensive Direct stosuje się w ostrym bólu gardła w infekcjach bakteryjnych i wirusowych. Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Forma aplikacji umożliwia na precyzyjną aplikację w miejsce infekcji.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Strepsils Intensive Direct?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych w wieku 18 lat i powyżej to jedna dawka, czyli trzy rozpylenia aerozolu, aplikowane na tylną część gardła, co 3-6 godzin, w razie potrzeby. Nie należy przekraczać 5 dawek (15 rozpyleń aerozolu) w ciągu 24 godzin.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Strepsils Intensive Direct?

  Lek Strepsils Intensive Direct powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

  Forma podania

  Lek Strepsils Intensive Direct to aerozol, który stosuje się do jamy ustnej. Jest to forma leku, która jest rozpylana bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Strepsils Intensive Direct?

  Należy przerwać przyjmowanie leku i koniecznie skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpią ciężkie reakcje skórne, obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi, objawy nadwrażliwości i reakcje skórne takie jak zaczerwienienie, obrzęk, łuszczenie i powstawanie pęcherzy na skórze. Wśród powszechniejszych objawów mogą pojawić się zawroty głowy, bóle i owrzodzenia jamy ustnej, nudności, biegunka, mrowienie i świąd skóry, a także senność, problemy z oddychaniem i wzdęcia. W skrajnych przypadkach możliwe są też poważne schorzenia krwi, choroby serca czy zapalenie wątroby.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Strepsils Intensive Direct?

  Nie stosuj leku Strepsils Intensive Direct w następujących przypadkach:

  • jeśli jesteś uczulony/uczulona na flurbiprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek ze składników
  • jeśli w przeszłości miała/eś reakcję alergiczną po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) lub kwasu acetylosalicylowego, np. astmę, świszczący oddech, swędzenie, nieżyt nosa, wysypkę skórną, obrzęk
  • jeśli miał/eś co najmniej dwa epizodów wrzodów żołądka lub krwawienia, lub owrzodzenia jelit
  • jeśli kiedykolwiek miał/eś ciężkie zapalenie okrężnicy (zapalenie jelita grubego)
  • jeśli kiedykolwiek miał/eś zaburzenia krzepnięcia lub problemy z krwawieniem po przyjęciu NLPZ
  • jeśli jesteś w ostatnim trymestrze ciąży 2
  • jeśli masz ciężką niewydolność serca, nerek lub wątroby
  • dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Strepsils Intensive Direct?

  W przypadku przedawkowania leku, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, lub udać się do najbliższego szpitala. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności lub wymioty, ból brzucha oraz rzadziej biegunkę. Może również wystąpić dzwonienie w uszach, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego.

  Wygląd

  Strepsils Intensive Direct to aerozol do stosowania w jamie ustnej, który jest przezroczysty lub lekko żółty i ma smak wiśniowy oraz miętowy. Lek znajduje się w białej, nieprzezroczystej butelce z plastiku, wyposażonej w pompkę i nasadkę z polipropylenu na zabezpieczenie. W butelce znajduje się 15 ml roztworu, co wystarcza na około 83 rozpylenia.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Strepsils Intensive Direct to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Strepsils Intensive Direct zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Strepsils Intensive Direct jest RECKITT BENCKISER.

  Kategorie

  Postać

  Aerozol do stosowania w jamie ustnej, roztwór

  Moc

  8,75 mg/dawkę

  Tablica pytań o Strepsils Intensive Direct

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Strepsils Intensive Direct to: Inovox Ultra, Polopiryna Gardło Spray, Strepsils Intensive.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .