leki-orange

Snup, aerozol do nosa, 1 mg/ml

Snup co to jest?

Snup, aerozol do nosa, 1 mg/ml jest to produkt leczniczy w postaci przezroczystego, bezbarwnego roztworu. Jest przeznaczony do stosowania w przypadku krótkotrwałego i objawowego leczenia niedrożności nosa spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych. Aerozol do nosa jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 12 lat i u osób dorosłych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Snup

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Snup.

Ksylometazolina jest bezpośrednio działającym agonistą alfa-adrenergicznym stosowanym w objawowym leczeniu niedrożności nosa i niewielkich stanów zapalnych spowodowanych alergią lub przeziębieniem. Le…

Na co pomaga Snup?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Snup.

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa znane jest również jako katar sienny, to stan, w którym błona śluzowa nosa ulega stanowi zapalnemu w wyniku reakcji alergicznej spowodowanej przez alergeny (np…
Ostry nieżyt nosa to stan, w którym błona śluzowa nosa jest podrażniona i powoduje takie objawy, jak kichanie, świąd, przekrwienie nosa oraz nadmierną produkcję śluzu. Może mieć różne przyczyny, ale n…
Zapalenie błony śluzowej nosa jest podrażnieniem i zapaleniem błony śluzowej wewnątrz nosa. Powszechne objawy to katar, kichanie i kapanie z nosa. Zapalenie jest wywoływane przez wirusy, bakterie, czy…
Zapalenie zatok przynosowych to stan zapalny błony śluzowej w zatokach nosa. Ze względu na okres trwania można podzielić na zapalenie zatok przynosowych ostre, podostre lub przewlekłe.

Zamienniki Snup i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Snup

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Snup.
Substancja czynna leku, ksylometazolina, zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, co w efekcie powoduje zmniejszenie obrzęku i łatwiejsze oddychanie przez nos.
Snup, aerozol do nosa, 1 mg/ml jest przeznaczony do stosowania w przypadku krótkotrwałego i objawowego leczenia niedrożności nosa spowodowanej zapaleniem błony śluzowej nosa lub zapaleniem zatok przynosowych.
Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek.
Dzieci od 12 lat i dorośli: po jednej dawce aerozolu do każdego otworu nosowego maksymalnie 3 razy na dobę.<br />
Zaleca się przyjęcie ostatniej dawki każdego dnia tuż przed pójściem spać.
Snup, aerozol do nosa, 1 mg/ml jest preparatem dostępnym bez recepty.

Snup dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Snup. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Snup?

Zalecana dawka leku to 1 dawka aerozolu do nosa do każdego nozdrza, w zależności od potrzeby do trzech razy na dobę. Produkt leczniczy Snup nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni.

Ulotka leku Snup

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Snup

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!