leki-orange

Smecta, saszetki

Smecta co to jest?

Smecta to lek dostępny bez recepty w postaci proszku w saszetkach stosowana w leczeniu ostrej biegunki u dzieci od 2. roku życia i dorosłych oraz przewlekłej biegunki czynnościowej u dorosłych. Substancją czynną leku jest diosmektyt. Produkt wykazuje silne właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz wzmacniające barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Smecta

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Smecta.

Diosmektyt (smektyn dioktanościenny) jest to naturalny krzemian magnezu i glinu. Stosowany jest w leczeniu biegunek różnego typu, w tym: zakaźnej i niezakaźnej, ostrej i przewlekłej biegunki, biegunki…

Na co pomaga Smecta?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Smecta.

1. Definicja i przyczyny biegunki. Biegunka stanowi częsty problem zdrowotny związany z trawieniem, objawiający się częstymi, luźnymi lub wodnistymi stolcami. Przyczyn może być wiele, od zakażeń wirus…

Zamienniki Smecta i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Dicostop, płyn doustny

Częste pytania o Smecta

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Smecta.
W leczeniu ostrej biegunki u dzieci w wieku powyżej 2 lat zaleca się stosowanie 2 saszetek na dobę (na początku epizodu ostrej biegunki można podwoić dawkę — 4 saszetki), natomiast u dorosłych zazwyczaj stosuje się 3 saszetki na dobę (na początku epizodu ostrej biegunki można podwoić dawkę — 6 saszetek). W leczeniu przewlekłej biegunki czynnościowej u dorosłych zazwyczaj stosuje się 3 saszetki na dobę.
Tak, lek dostępny jest w formie proszku w saszetkach.
Ceny tego leku mieszczą się zwykle w zakresie 6-11 zł (10 saszetek).
Ulotka tego leku dołączona jest do opakowania, a także można znaleźć ją na stronie internetowej z rejestrem medycznym leków.
Nie należy stosować leku Smecta u niemowląt i dzieci w wieku do 2 lat.
Lek stosowany jest w leczeniu ostrej biegunki u dzieci od 2. roku życia i dorosłych oraz przewlekłej biegunki czynnościowej u dorosłych.
Tak, lek stosowany jest w leczeniu biegunki.
Tak, lek dostępny jest bez recepty.

Smecta dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Smecta. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Smecta?

Dawkowanie leku zależy od wieku pacjenta i nasilenia charakteru biegunki. W leczeniu ostrej biegunki zalecana dawka dla dzieci w wieku powyżej 2 lat wynosi 2 saszetki na dobę, natomiast dla dorosłych 3  saszetki na dobę. Na początku leczenia ostrej biegunki dawkę leku można podwoić dawkę (u dzieci stosować 4 saszetki na dobę, a u dorosłych 6 saszetek na dobę).  Leczenie powinno trwać 2- 3 dni. W leczeniu objawowym przewlekłej biegunki czynnościowej zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych wynosi saszetki na dobę. Lek należy stosować po wymieszaniu zawartości saszetki z wodą.

Ulotka leku Smecta

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Smecta

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Smecta

ProducentIpsen Consumer HealthCare
WskazaniaBiegunka
SkładnikiDiosmektyt
Zamienniki
  1. SmectaGO, zawiesina doustna
  2. Dicostop, płyn doustny
Moc leku3 g
Postać lekuProszek do sporządzania zawiesiny doustnej
Opakowania10 sasz. (EAN: 05909990053810)
30 sasz. (EAN: 05909990053827)
DziałBiegunka,
Układ pokarmowy