Skinoren

krem200 mg/g

Skinokren to lek w postaci kremu, przeznaczonego do stosowania miejscowo. Substancją czynną jest kwas azelainowy, który hamuje rogowacenie naskórka, niweluje liczbę zaskórników, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Lek Skinoren stosowany jest w leczeniu trądziku i przebarwień skóry.

Spis treści

  Opis leku

  Skinoren – co to?

  Skinokren to lek w postaci kremu, przeznaczonego do stosowania miejscowo. Substancją czynną jest kwas azelainowy, który hamuje rogowacenie naskórka, niweluje liczbę zaskórników, ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Lek Skinoren stosowany jest w leczeniu trądziku i przebarwień skóry.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Skinoren?

  Skinoren to krem, który należy stosować tylko na skórę. Przed użyciem, skórę należy umyć i osuszyć. Zwykle krem nakłada się cienką warstwą na zmienioną chorobowo skórę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wystarczy pasek kremu o długości około 2,5 cm (około 0,5 g) na twarz. Po nałożeniu umyj ręce. Czas leczenia jest indywidualny, w przypadku trądziku zazwyczaj widoczna poprawa następuje po 4 tygodniach. Maksymalny czas leczenia to 12 miesięcy. W przypadku przebarwień, leczenie powinno trwać co najmniej 3 miesiące. Pamiętaj o ochronie skóry przed słońcem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Skinoren?

  Aby przechowywać lek Skinoren w postaci kremu, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, np. w szafce w łazience lub w lodówce. Ważne jest również, aby trzymać go z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła, takich jak kaloryfery.

  Forma podania

  Lek ten jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Skinoren?

  Skinoren, krem może powodować różne skutki uboczne, ale nie u każdej osoby one wystąpią. Na początku leczenia może wystąpić podrażnienie skóry. Często zdarza się świąd, uczucie pieczenia, rumień w miejscu podania. Dość często może wystąpić łuszczenie skóry, ból, suchość, odbarwienie skóry, podrażnienie w miejscu podania. Rzadziej może pojawić się zapalenie łojotokowe skóry, trądzik, odbarwienie skóry, uczucie kłucia, mrowienia, zapalenie skóry, uczucie dyskomfortu, obrzęk. Bardzo rzadko mogą wystąpić nadwrażliwość na leki, pogorszenie objawów astmy, pokrzywka, zapalenie warg, wysypka, pieczenie, pęcherze, wyprysk, owrzodzenie. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Skinoren?

  Skinoren to lek, którego nie powinno się stosować, jeśli jesteś uczulony na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub jakikolwiek inny składnik tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Skinoren?

  W sytuacji, gdy odczuwasz jakiekolwiek objawy niepożądane po zastosowaniu Skinorenu, takie jak wysypka, swędzenie, czy pieczenie skóry lub jeżeli doszło do przypadkowego połknięcia kremu, natychmiast zgłoś to swojemu lekarzowi lub udaj się do najbliższego szpitala.

  Wygląd

  Skinoren to biały krem pakowany w aluminiową tubę.


  Ulotka

  Ulotka leku Skinoren dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Skinoren to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Skinoren zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Skinoren jest LeoPharma.

  Kategorie

  Postać

  krem

  Moc

  200 mg/g

  Tablica pytań o Skinoren

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Skinoren to: Acne-Derm, Skinoren, Skinoren Rosacea.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .