Sinupret Extract

Sinupret extract

tabletki drażowane160 mg

Sinupret extract to produkt leczniczy pochodzenia roślinnego. Do substancji czynnych leku należą: korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny. Lek ten działania poprzez rozrzedzenie zalegającej wydzieliny oskrzelowej, dlatego jest stosowany w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok.

Spis treści

  Opis leku

  Sinupret extract – co to?

  Sinupret extract to produkt leczniczy pochodzenia roślinnego. Do substancji czynnych leku należą: korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny. Lek ten działania poprzez rozrzedzenie zalegającej wydzieliny oskrzelowej, dlatego jest stosowany w ostrym i przewlekłym zapaleniu zatok.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Sinupret extract?

  Zalecane dawkowanie leku Sinupret extract dla dorosłych to 1 tabletka drażowana 3 razy na dobę. Należy pamiętać, że maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki drażowane.

  Nie ma wystarczających danych, aby określić specjalne dawkowanie leku Sinupret extract u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby. W takich przypadkach zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ mogą być potrzebne dostosowania dawkowania lub inne środki ostrożności, aby uniknąć ewentualnych niekorzystnych efektów ubocznych.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Sinupret extract?

  Aby przechowywać lek Sinupret extract, należy umieścić go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Sinupret extract  należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Sinupret extract?

  Częste działania niepożądane leku (mogą wystąpić u 1 na 10 osób) to problemy ze żołądkiem, takie jak nudności, wzdęcia, biegunka, suchość w ustach i ból brzucha. Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 100 osób) to miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak wysypka, zaczerwienienie lub swędzenie skóry, lub oczu. W przypadku ciężkich reakcji alergicznych m.in. obrzęku warg, języka i gardła oraz krtani, może pojawić się zadyszka lub obrzęk twarzy. Oprócz tego możliwe są też zawroty głowy.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Sinupret extract?

  Nie należy stosować leku Sinupret extract w następujących przypadkach: jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, lub jeśli pacjent ma albo miał chorobę wrzodową.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Sinupret extract?

  Jeśli przypadkowo przyjąłeś/aś zbyt dużo Sinupret extract, natychmiast powiadom lekarza. Lekarz podejmie odpowiednie kroki w celu podjęcia niezbędnej terapii. Może pojawić się nasilenie działań niepożądanych, takich jak nudności, ból brzucha, czy biegunka. Ważne jest, aby zgłosić to jak najszybciej w celu uzyskania pomocy medycznej.

  Wygląd

  Lek Sinupret extract to zielone, okrągłe, dwuwypukłe tabletki drażowane o gładkiej powierzchni.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Sinupret extract to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Sinupret extract zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Sinupret extract jest Bionorica.

  Kategorie

  Postać

  Tabletki drażowane

  Moc

  160 mg

  Tablica pytań o Sinupret extract

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Sinupret extract to: Sinulan Duo Forte, Sinulan Forte, Sinupret.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .