leki-orange

Silimax, kapsułki, 70 mg

Silimax co to jest?

Silimax, kapsułki, 70 mg jest to produkt wskazany do stosowania tradycyjnie w stanach po uszkodzeniach wątroby wywołanych zewnętrznymi czynnikami toksycznymi (m.in. alkohol, środki ochrony roślin, ksylen, toluen, ciężkostrawne posiłki, leki). Dodatkowo lek przeznaczony do stosowania wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Silimax

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Silimax.

Sylimaryna to substancja pozyskiwana z ostropestu plamistego. Wykazuje ona głownie działanie hepatoprotekcyjne (ochronne na wątrobę). Sylimaryna wchodzi w skład preparatów poprawiających trawienie ora…

Na co pomaga Silimax?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Silimax.

Choroba spowodowana uszkodzeniem miąższu wątroby w wyniku spożywania alkoholu. Może mieć ostry początek lub przebieg przewlekły, prowadzący do marskości wątroby. Zwykle odnosi się do współistnienia dw…
Alkoholowe zapalenie wątroby jest stanem zapalnym wątroby spowodowanym nadmiernym spożyciem alkoholu. Zwykle występuje w połączeniu ze stłuszczeniem wątroby i może przyczynić się do postępu zwłóknieni…
Niewydolność wątroby to niezdolność wątroby do wykonywania swoich normalnych funkcji syntetycznych i metabolicznych w ramach prawidłowej fizjologii. Rozpoznaje się dwie formy: ostrą i przewlekłą (mars…
Toksyczna choroba wątroby to stan zapalny (obrzęk) wątroby spowodowany narażeniem na działanie substancji chemicznych, leków lub spożywanie nadmiernych ilości alkoholu. Narażenie na działanie toksyczn…

Zamienniki Silimax i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Sylimarol Vita 150, kapsułki, 150 mg
Sylimarol, drażetki, 70 mg
Sylimarol Detox, kapsułki

Częste pytania o Silimax

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Silimax.
Silimax, kapsułki, 70 mg występuje w postaci kapsułek.
Silimax, kapsułki, 70 mg jest wskazany do stosowania tradycyjnie w stanach po uszkodzeniach wątroby wywołanych zewnętrznymi czynnikami toksycznymi (m.in. alkohol, środki ochrony roślin, ksylen, toluen, ciężkostrawne posiłki, leki).
Silimax, kapsułki, 70 mg zawiera sylimarynę, czyli wyciąg z owocu ostropestu, który jest bogatym źródłem pochodnych flawonu (sylibinina, sylidiamina, sylikrystyna).
Zwykle stosowane dawkowanie kapsułek Sylimax u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to 1 kapsułka trzy razy na dobę (210 mg sylimaryny na dobę) przez 4 tygodnie, a w stanach przewlekłych do 6 miesięcy, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Silimax, kapsułki, 70 mg jest produktem dostępnym bez recepty.

Silimax dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Silimax. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Silimax?

Zalecana dawka leku dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia to 1 kapsułka trzy razy na dobę. W przypadku nasilenia dolegliwości dawkę można zwiększyć do 2 kapsułek dwa razy na dobę. Leczenie powinno trwać 4 tygodnie, a w stanach przewlekłych do 6 miesięcy.

Ulotka leku Silimax

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Silimax

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Silimax

WskazaniaAlkoholowa choroba wątroby,
Alkoholowe zapalenie wątroby,
Niewydolność wątroby,
Toksyczna choroba wątroby
SkładnikiSylimaryna
Zamienniki
  1. Sylimarol Vita 150, kapsułki, 150 mg
  2. Sylimarol, drażetki, 70 mg
  3. Sylimarol Detox, kapsułki
DziałUkład pokarmowy,
Wątroba