leki-orange

Septanazal dla dzieci, aerozol, 0,5mg+50mg/1ml

Septanazal dla dzieci co to jest?

Septanazal dla dzieci, aerozol, 0,5mg+50mg/1ml jest to produkt leczniczy dla dzieci od 2 do 6 roku życia stosowany w leczeniu nieżytu nosa. Stosowany jest w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej w nieżycie nosa oraz w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej nosa; w leczeniu niealergicznego zapalenia błony śluzowej (naczynioruchowego nieżytu nosa); w leczeniu niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Septanazal dla dzieci

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Septanazal dla dzieci.

Dekspantenol jest alkoholowym analogiem kwasu pantotenowego; należy do grupy wit. B. Wpływa on na regenerację nabłonków, wzrost włosów i paznokci oraz przyspiesza proces gojenia ran. Lek ten jest sto…
Ksylometazolina jest bezpośrednio działającym agonistą alfa-adrenergicznym stosowanym w objawowym leczeniu niedrożności nosa i niewielkich stanów zapalnych spowodowanych alergią lub przeziębieniem. Le…

Na co pomaga Septanazal dla dzieci?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Septanazal dla dzieci.

Nieżyt nosa może być wywołany przez różne wirusy, natomiast najczęściej powodują go wirusy przeziębienia. Może być również wynikiem alergii, infekcji bakteryjnej lub innych czynników drażniących. W pr…
Ostry nieżyt nosa to stan, w którym błona śluzowa nosa jest podrażniona i powoduje takie objawy, jak kichanie, świąd, przekrwienie nosa oraz nadmierną produkcję śluzu. Może mieć różne przyczyny, ale n…

Zamienniki Septanazal dla dzieci i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Septanazal dla dzieci

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Septanazal dla dzieci.
Septanazal jest przeznaczony dla dzieci od 2 do 6 roku życia.
Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę.
Ulotka dotycząca Septanazal została dołączona do opakowania produktu.
Septanazal obkurcza naczynia krwionośne nosa i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Łagodzi uczucie zatkanego nosa. Dodatkowo wspomaga gojenie się ran oraz działa ochronnie na nabłonek błony śluzowej nosa.
Septanazal jest dostępny bez recepty.

Septanazal dla dzieci dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Septanazal dla dzieci. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Septanazal dla dzieci?

Dzieciom w wieku 2- 6 lat zaleca się podawać jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego do trzech razy na dobę. Czas leczenia powinien określić lekarz.

Ulotka leku Septanazal dla dzieci

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Septanazal dla dzieci

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!