Zdjęcie Septanazal dla dzieci, aerozol, 0,5mg+50mg/1ml

Septanazal dla dzieci

aerozol0,5mg+50mg/1ml

Septanazal dla dzieci jest to produkt leczniczy dla dzieci od 2 do 6 roku życia stosowany w leczeniu nieżytu nosa. Stosowany jest w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej w nieżycie nosa oraz w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej nosa; w leczeniu niealergicznego zapalenia błony śluzowej (naczynioruchowego nieżytu nosa); w leczeniu niedrożności przewodów nosowych po przebytej operacji nosa.

Spis treści

  Dawkowanie

  Jak dawkować Septanazal dla dzieci?

  Dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, zalecana dawka to jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, maksymalnie trzy razy na dobę, jeżeli jest to konieczne. Nie należy stosować tego leku dłużej niż 7 dni. Przed ponownym użyciem leku, należy zrobić kilkudniową przerwę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Septanazal dla dzieci?

  Lek Septanazal dla dzieci powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Septanazal dla dzieci to lek w postaci aerozolu, który podaje się do nosa.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Septanazal dla dzieci?

  Lek Septanazal dla dzieci, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, choć niekoniecznie muszą one wystąpić. Rzadkie efekty uboczne, obejmują reakcje nadwrażliwości, takie jak wysypka skórna, świąd, obrzęk skóry i błon śluzowych. Inne możliwe skutki uboczne, których częstość nie jest znana, obejmują pieczenie i suchość błony śluzowej nosa oraz kichanie.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Septanazal dla dzieci?

  Kiedy nie stosować leku Septanazal dla dzieci:
  – jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub deksopantenol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  – jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów (rhinitis sicca)
  – u pacjentów po zabiegach chirurgicznych usunięcia przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opon mózgowych (wyściółki mózgu).

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Septanazal dla dzieci?

  Jeśli podano większą dawkę Septanazal dla dzieci, niż zalecana, lub jeśli dziecko przypadkowo połknęło dużą ilość leku, mogą wystąpić różne objawy. Może dojść do zwężenia lub rozszerzenia źrenic, gorączki, pocenia się, bladości skóry, niebieskiego zabarwienia warg, nudności, drgawek. Możliwe są również zaburzenia krążenia, jak zwiększona lub zmniejszona częstość bicia serca, niewydolność krążenia, zatrzymanie akcji serca, nadciśnienie. Obserwuje się także problemy z oddychaniem, obrzęk płuc, a nawet zaburzenia psychiczne. Dziecko może być sennym, mieć obniżoną temperaturę ciała, wolniej bić serce, obniżone ciśnienie krwi, a nawet wstrzymać oddech i wpadać w śpiączkę.

  Wygląd

  Lek Septanazal dla dzieci to przezroczysty, bezbarwny roztwór, który jest dostarczany w pojemniku z pompką rozpylającą. Pojemnik ten ma czerwoną nasadkę.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Septanazal dla dzieci to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Septanazal dla dzieci zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Septanazal dla dzieci jest Krka.

  Kategorie

  Postać

  aerozol do nosa

  Moc

  0,5 mg + 50 mg / 1 ml

  Tablica pytań o Septanazal dla dzieci

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Septanazal dla dzieci to: Nasivin Kids, Sudafed XyloSpray dla dzieci, Xylorin.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .