Sebidin Intensive

tabletki do ssania5 mg+5 mg

Sebidin Intensive to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny oraz 5 mg benzokainy. Preparat jest stosowany w przypadku wystąpienia bólu i podrażnienia gardła oraz bezgłosu w przebiegu zakażeń jamy ustnej i gardła. Może być także stosowany w leczeniu drobnych owrzodzeń błony śluzowej jamy ustnej (aft).

Spis treści

  Opis leku

  Sebidin Intensive – co to?

  Sebidin Intensive to lek w postaci tabletek do ssania, który zawiera 5 mg dichlorowodorku chlorheksydyny oraz 5 mg benzokainy. Preparat jest stosowany w przypadku wystąpienia bólu i podrażnienia gardła oraz bezgłosu w przebiegu zakażeń jamy ustnej i gardła. Może być także stosowany w leczeniu drobnych owrzodzeń błony śluzowej jamy ustnej (aft).

  Dawkowanie

  Jak dawkować Sebidin Intensive?

  Dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się stosować 1 tabletkę do ssania co 2 godziny. Dawka maksymalna to 8 tabletek w ciągu 24 h.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Sebidin Intensive?

  Lek Sebidin Intensive powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Sebidin Intensive to tabletki do ssania. Lek jest podawany przez umieszczenie tabletki w jamie ustnej i pozostawienie jej do całkowitego rozpuszczenia.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Sebidin Intensive?

  Sebidin Intensive, podobnie jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane, ale nie wystąpią one u każdego. Rzadko występujące działania niepożądane obejmują podrażnienie czubka języka i błony śluzowej jamy ustnej. Częstość występowania pozostałych działań niepożądanych nie jest znana. Mogą wystąpić takie objawy jak: methemoglobinemia, reakcje alergiczne skóry i błony śluzowej, utrata apetytu, zaburzenia smaku, problemy z oddychaniem, przekrwienie błony śluzowej nosa, podrażnienie gardła, brązowe przebarwienia zębów, języka, złe samopoczucie w jamie ustnej, biegunka, wysypka, pokrzywka, kontaktowe zapalenie skóry, brązowe przebarwienia wypełnień dentystycznych, protez i innych aparatów stosowanych w jamie ustnej. Działania te zwykle ustępują samoistnie lub można im zapobiec odpowiednią higieną jamy ustnej.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Sebidin Intensive?

  Nie powinno się przyjmować leku Sebidin Intensive w następujących przypadkach:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • U dzieci w wieku poniżej 12 lat.
  • U pacjentów chorujących na methemoglobinemię, czyli chorobę krwi związaną z nieprawidłową hemoglobiną. W tej chorobie hemoglobina jest niezdolna do przenoszenia tlenu, co może prowadzić do sinicy, czyli niebieskawego zabarwienia skóry spowodowanego niedotlenieniem tkanek.
  • U pacjentów z wywiadem medycznym dotyczącym methemoglobinemii.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Sebidin Intensive?

  Ryzyko przedawkowania leku Sebidin Intensive jest niewielkie. Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek objawy zatrucia, należy niezwłocznie przestać stosować lek. W przypadku przedawkowania, należy skontaktować się z lekarzem.

  Wygląd

  Tabletki do ssania Sebidin Intensive mają okrągły kształt z rowkiem po jednej stronie. Mają barwę biało-żółtą.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Sebidin Intensive to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Sebidin Intensive zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Sebidin Intensive jest Perrigo.

  Kategorie

  Postać

  tabletki do ssania

  Moc

  5 mg + 5 mg

  Tablica pytań o Sebidin Intensive

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Sebidin Intensive to: Sebidin, Septolete Plus, Gardimax medica lemon.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .