leki-orange

Rywanol, płyn, 0,1%/Hasco

Rywanol co to jest?

Rywanol/Hasco to lek z grupy OTC - dostępny bez recepty. Preparat to 0,1% roztwór mleczanu etakrydyny do stosowania zewnętrznego na skórę. Produkt wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwpierwotniakowe, może być stosowany do odkażania ran, owrzodzeń, ropni oraz przy stanach zapalnych skóry i jamy ustnej.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Rywanol

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Rywanol.

Mleczan etakrydyny ma właściwości odkażające. Wynika to z faktu, że substancja oddziałuje z kwasami nukleinowymi, co powoduje hamowanie syntezy białek bakterii (głównie G+). Działa także na pierwotnia…

Na co pomaga Rywanol?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Rywanol.

1. Wprowadzenie do tematu dezynfekcji ran. Dezynfekcja stanowi kluczowy etap zaopatrzenia rany, którego celem jest usunięcie bakterii i czynników infekujących, zapobiegając tym samym potencjalnym infe…
Nawracające afty jamy ustnej to powtarzający się problem z małymi owrzodzeniami w jamie ustnej, które są bolesne. Mogą pojawiać się same lub w grupach i zwykle goją się samodzielnie po kilku tygodniac…
1. Czym są otarcia i jakie są ich przyczyny? Otarcia to jedna z najbardziej pospolitych form urazów, związanych z uszkodzeniem naskórka, czyli najbardziej powierzchownej warstwy skóry. Spowodowane są …
Ropień skóry to ograniczone ognisko ropy w przestrzeni tkankowej powstające w wyniku naruszenia bariery ochronnej skóry. Ropień skóry tworzy się w wyniku infekcji bakteryjnej.
Zapalenie jamy ustnej jest to stan zapalny i ból jamy ustnej, który może zaburzać zdolność danej osoby do jedzenia, picia, mówienia i spania. Zapalenie jamy ustnej może wystąpić w dowolnym miejscu, w …

Zamienniki Rywanol i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Rywanol

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Rywanol.
Nie, jest to preparat w postaci płynu do stosowania zewnętrznego.
Tak, jest to lek OTC – dostępny bez recepty.
100g preparatu kosztuje ok. 3zł.
Produkt wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwpierwotniakowe, może być stosowany do odkażania ran, owrzodzeń oraz przy stanach zapalnych skóry i jamy ustnej.
Preparat należy stosować miejscowo na skórę w postaci okładów/przemywań. Można używać go kilka razy dziennie w zależności od potrzeb.

Rywanol dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Rywanol. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Rywanol?

Zaleca się przemywać preparatem zmienione chorobowo miejsca kilka razy na dobę lub stosować w postaci okładów, przymoczek i płukań.

Ulotka leku Rywanol

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Rywanol

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Rywanol

ProducentPrzedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
WskazaniaDezynfekcja ran,
Nawracające afty jamy ustnej,
Otarcia,
Ropień skóry,
Zapalenie jamy ustnej
SkładnikiMleczan etakrydyny
Zamienniki
  1. Rivanol, roztwór na skórę, 0,1%
  2. Rivanol, roztwór na skórę, 0,1%/Prolab
  3. Rivanolum, roztwór na skórę, 0,1%/Amara
Moc leku0,1%
Postać lekuPłyn na skórę
Opakowania100g (EAN: 5909994530713)
DziałDezynfekcja,
Rany i podrażnienia,
Rany i problemy skórne