leki-orange

Rivel, żel, 5 mg/g

Rivel co to jest?

Rivel, żel, 5 mg/g jest to lek, występujący w postaci żelu do stosowania miejscowego. Substancją czynną preparatu mleczan etakrydyny. Lek wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, a także łagodzi ból i stany zapalne. Stosowany jest do odkażania skóry i błon śluzowych, w leczeniu wspomagającym różnego typu zakażeń skóry oraz po ukąszeniach owadów.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Rivel

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Rivel.

Mleczan etakrydyny ma właściwości odkażające. Wynika to z faktu, że substancja oddziałuje z kwasami nukleinowymi, co powoduje hamowanie syntezy białek bakterii (głównie G+). Działa także na pierwotnia…

Na co pomaga Rivel?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Rivel.

1. Wprowadzenie do tematu dezynfekcji ran. Dezynfekcja stanowi kluczowy etap zaopatrzenia rany, którego celem jest usunięcie bakterii i czynników infekujących, zapobiegając tym samym potencjalnym infe…
Ropień skóry to ograniczone ognisko ropy w przestrzeni tkankowej powstające w wyniku naruszenia bariery ochronnej skóry. Ropień skóry tworzy się w wyniku infekcji bakteryjnej.
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…

Zamienniki Rivel i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Rivanol, płyn, 0,1%
Rivanolum, płyn, 0,1%

Częste pytania o Rivel

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Rivel.
Substancją czynną preparatu mleczan etakrydyny.
Rivel, żel, 5 mg/g wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, a także łagodzi ból i stany zapalne. Stosowany jest do odkażania skóry i błon śluzowych, w leczeniu wspomagającym różnego typu zakażeń skóry oraz po ukąszeniach owadów.
Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę lub błony śluzowe. Należy nakładać cienką warstwę leku na zmienioną chorobowo skórę lub błony śluzowe 2-3 razy na dobę (w razie potrzeby częściej). Lek może być stosowany pod opatrunek.
Rivel, żel, 5 mg/g jest produktem dostępnym bez recepty.
Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Rivel dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Rivel. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Rivel?

Lek jest przeznaczony do miejscowego stosowania na skórę lub błony śluzowe. Zaleca się nakładanie cienkiej warstwy leku na obszar zmienionej chorobowo skóry lub błony śluzowej 2-3 razy na dobę, a w razie potrzeby nawet częściej. Istnieje również możliwość stosowania leku pod opatrunkiem. Okres trwania terapii jest zależny od rodzaju choroby oraz stopnia nasilenia objawów.

Ulotka leku Rivel

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Rivel

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Rivel