leki-orange

Rekord Łuszczy, maść, 200 mg/g

Rekord Łuszczy co to jest?

Rekord Łuszczycy, maść jest to produkt leczniczy w postaci maści zawierający w składzie kwas salicylowy. Preparat stosowany jest w przypadku odcisków i zgrubień skóry. Kwas salicylowy stosowany miejscowo na zrogowaciały naskórek działa złuszczająco, zmiękcza i rozpulchnia naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Rekord Łuszczy

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Rekord Łuszczy.

Kwas salicylowy jest środkiem keratolitycznym (złuszczającym), który powoduje złuszczanie zewnętrznej warstwy skóry. Lek stosowany jest miejscowo w leczeniu trądziku, łupieżu, łojotoku lub łuszczycy, …

Na co pomaga Rekord Łuszczy?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Rekord Łuszczy.

Odciski to zgrubienia warstwy naskórka na dłoniach i stopach. Mogą powstawać na skutek nadmiernego ucisku lub tarcia. Odciski wywołują nieprzyjemne doznania oraz mogą wyglądać nieestetycznie. Można wy…
Zgrubienie naskórka (hiperkeratoza) to termin opisujący pogrubienie keratyny w naskórku, który jest zewnętrzną warstwą skóry. Keratyna jest białkiem znajdującym się w zewnętrznych warstwach skóry, któ…

Zamienniki Rekord Łuszczy i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Rekord Łuszczy

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Rekord Łuszczy.
1 g maści zawiera 200 mg kwasu salicylowego.
Kosztuje od 4,49 zł w różnych puntach sprzedaży.
Przed rozpoczęciem leczenia nogi należy dobrze wymoczyć w ciepłej wodzie. Następnie należy nałożyć maść na odcisk i zabezpieczyć plastrem. Należy codziennie uzupełniać ubytek maści zachowując ostrożność tak, aby nie dostała się na zdrową skórę. Leczenie trwa tydzień.
Rekord Łuszczy działa złuszczająco, zmiękcza i rozpulchnia naskórek, ułatwiając jego złuszczanie.
Rekord Łuszczy jest dostępny bez recepty.
Rekord Łuszczy występuje w formie maści.

Rekord Łuszczy dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Rekord Łuszczy. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Rekord Łuszczy?

Lek należy stosować miejscowo na odcisk i zabezpieczyć plastrem po uprzednim wymoczeniu nóg w ciepłej wodzie. Należy uzupełniać codziennie ubytek maści, tak aby nie miała ona styczności ze zdrową skórą. Po upływie tygodnia regularnego stosowania, należy wymoczyć nogi, a odcisk powinien już być łatwy w usunięciu. Nie należy stosować leku dłużej niż 2 tygodnie.

Ulotka leku Rekord Łuszczy

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Rekord Łuszczy

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!