leki-orange

Pudroderm, zawiesina na skórę

Pudroderm co to jest?

Pudroderm, zawiesina na skórę jest to produkt leczniczy w postaci zawiesiny stosowanej na skórę. Ma działanie miejscowo znieczulające, przeciwświądowe, ściągające i osłaniające, dzięki czemu jest pomocniczo wykorzystywany w stanach zapalnych skóry z wysypką, świądem i obrzękiem oraz po ukąszeniach owadów.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Nie stwierdzono
Rozdziały

Skład leku Pudroderm

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Pudroderm.

Benzokaina jest miejscowo znieczulającą substancją stosowaną w leczeniu bólu i swędzenia skóry oraz błon śluzowych. Jest często stosowana w produktach do pielęgnacji jamy ustnej i lekach przeciwbólowy…
Lewomentol jest związkiem organicznym wytwarzanym syntetycznie lub otrzymywanym z mięty pieprzowej lub innych olejków miętowych. Ma on zastosowanie w leczeniu łagodnych do umiarkowanych bólów mięśni i…
Tlenek cynku jest składnikiem mineralnym różnych preparatów farmakologicznych stosowanych w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry i innych chorób skóry, w celu ochrony naskórka i zapobiegania oparzen…

Na co pomaga Pudroderm?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Pudroderm.

Obrzęk jest to nagromadzenie nadmiernej ilości wodnistego płynu w komórkach lub tkankach międzykomórkowych. Jest on zwykle następstwem zaburzenia równowagi między czynnikami odpowiedzialnymi za zatrzy…
Ospa wietrzna to choroba zakaźna wieku dziecięcego wywoływana przez wirus Varicella zoster. Po przechorowaniu uzyskuje się odporność na całe życie.
1. Definicja i opis problemu świądu. Świąd jest nieprzyjemnym odczuciem, które prowadzi do konieczności drapania. Jest to złożony stan, który angażuje wiele czynników biologicznych, estetycznych, a na…
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…

Zamienniki Pudroderm i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Variderm, (10 mg + 10 mg + 300 mg)/g, pasta na skórę, 60 g
Dermopur, zawiesina na skórę
Pudrospan, puder płynny

Częste pytania o Pudroderm

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Pudroderm.
Pudroderm, zawiesina na skórę jest produktem dostępnym bez recepty.
Pudroderm, zawiesina na skórę ma działanie miejscowo znieczulające, przeciwświądowe, ściągające i osłaniające, dzięki czemu jest pomocniczo wykorzystywany w stanach zapalnych skóry z wysypką, świądem i obrzękiem oraz po ukąszeniach owadów.
Substancjami czynnymi leku są: benzokaina (Benzocainum); lewomentol (Levomentholum); cynku tlenek (Zinci oxidum). 1 g zawiesiny na skórę zawiera 9,8 mg benzokainy, 9,8 mg lewomentolu i 245 mg cynku tlenku.
Pudroderm przeznaczony jest do stosowania na skórę. Należy go stosować na zmienioną chorobowo skórę, nakładając niezbyt cienką warstwę leku od 2 do 3 razy na dobę, jeżeli zachodzi taka potrzeba, można lek aplikować częściej. Nie należy wcierać leku w skórę ani przykrywać opatrunkiem.
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat.
Pudroderm, zawiesina na skórę występuje w postaci zawiesiny do stosowania na skórę.

Pudroderm dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Pudroderm. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Pudroderm?

Zaleca się aplikować niezbyt cienką warstwę zawiesiny na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2 do 3 razy na dobę. Jeśli jest taka konieczność czynność można powtarzać częściej.

Ulotka leku Pudroderm

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Pudroderm

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Pudroderm

WskazaniaObrzęk,
Ospa wietrzna,
Świąd,
Ugryzienie lub użądlenie przez owady
SkładnikiBenzokaina,
Lewomentol,
Tlenek cynku
Zamienniki
  1. Variderm, (10 mg + 10 mg + 300 mg)/g, pasta na skórę, 60 g
  2. Dermopur, zawiesina na skórę
  3. Pudrospan, puder płynny
DziałRany i podrażnienia,
Rany i problemy skórne