Prospan

pastylki do ssania26 mg

Prospan to lek, który pomaga w leczeniu kaszlu. Składnik aktywny, wyciąg z liści bluszczu, działa rozrzedzająco na śluz w drogach oddechowych.

Spis treści

  Opis leku

  Prospan – co to?

  Prospan to lek, który pomaga w leczeniu kaszlu. Składnik aktywny, wyciąg z liści bluszczu, działa rozrzedzająco na śluz w drogach oddechowych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Prospan?

  Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat, zalecana dawka Prospan pastylek do ssania to 1 pastylka 4 razy na dobę. Nie można przekroczyć 4 pastylek (104 mg) na dobę. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zalecane jest ssanie 1 pastylki 2 razy na dobę. Maksymalna dawka dla dzieci to 70 mg na dobę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Prospan?

  Przechowuj lek Prospan w miejscu niewidocznym i poza zasięgiem dzieci. Nie przechowuj go w miejscach o temperaturze powyżej 25˚C. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, aby chronić go przed wilgocią. Nie używaj po terminie ważności.

  Forma podania

  Lek ten powinien być stosowany doustnie, poprzez ssanie pastylki. Zaleca się nie połykać pastylki, ale powoli ją ssać do całkowitego rozpuszczenia.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Prospan?

  Prospan, jak każdy lek, może powodować skutki uboczne, ale nie u każdego pacjenta one występują. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne po przyjęciu leku, takie jak pokrzywka, wysypka, duszności, obrzęk, zaczerwienienie i swędzenie skóry. Rzadko mogą wystąpić dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, biegunka. W przypadku wystąpienia bardzo rzadkich działań niepożądanych, należy zaprzestać przyjmowania leku.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Prospan?

  Lek ten jest przeciwwskazany, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną w nim zawartą, na inne rośliny z rodziny Araliaceae (rodzina roślin, do której należy np. żeń-szeń) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Prospan?

  Jeżeli zdarzy się, że przyjmiesz więcej leku Prospan niż zaleca się, możesz odczuwać niepożądane efekty takie jak nudności, wymioty czy biegunka. W sytuacji, gdy dawka, którą przyjąłeś, jest dużo większa niż sugerowana, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

  Wygląd

  Prospan to miękkie tabletki o brązowym kolorze i sześciokątnym kształcie. Mogą one zawierać małe pęcherzyki powietrza.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Prospan to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Prospan zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Prospan jest Salveo Pharma.

  Kategorie

  Postać

  pastylki do ssania

  Moc

  26 mg

  Tablica pytań o Prospan

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Prospan to: Hedelix, Hederasal, Prospan.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .