Polopiryna Gardło

pastylki8,75 mg

Polopiryna Gardło to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych ze stanem zapalnym gardła objawiającym się bólem, zaczerwieniem, obrzękiem i trudnościami w przełykaniu. Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Preparat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Spis treści

  Opis leku

  Polopiryna Gardło – co to?

  Polopiryna Gardło to lek stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawów związanych ze stanem zapalnym gardła objawiającym się bólem, zaczerwieniem, obrzękiem i trudnościami w przełykaniu. Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Preparat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Polopiryna Gardło?

  Dorośli i młodzież powyżej 12 lat powinni przyjmować 1 pastylkę Polopiryny Gardło co 3 do 6 godzin. Nie wolno jednak przekroczyć dawki 5 pastylek na dobę. Pastylkę trzeba powoli rozpuścić w ustach, nie połykać ani nie żuć. Leku nie stosować dłużej niż 3 dni.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Polopiryna Gardło?

  Aby przechowywać lek Polopiryna Gardło, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Polopiryna Gardło jest lekiem w formie pastylek do ssania. Lek ten jest przeznaczony do stosowania doustnego. Pastylki powinny być ssane powoli, do rozpuszczenia w jamie ustnej.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Polopiryna Gardło?

  Wśród najczęstszych działań niepożądanych są zawroty i ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia i ból w jamie ustnej, ból gardła, przejściowe nietypowe odczucia w jamie ustnej, nudności, biegunka oraz uczucie mrowienia i swędzenia skóry.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Polopiryna Gardło?

  Kiedy nie stosować leku Polopiryna Gardło
  – jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  – jeśli u pacjenta po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowała kiedykolwiek w przeszłości astma, niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, wydzielina z nosa, obrzęk twarzy lub wysypka skórna ze świądem (pokrzywka),
  – jeśli u pacjenta występuje lub występował wrzód w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka lub dwunastnicy),
  – jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub choroby krwi związane z wcześniejszym leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi,
  – jeśli pacjentka jest w trzech ostatnich miesiącach ciąży (III trymestr ciąży),
  – jeśli u pacjenta występuje lub występowała ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Polopiryna Gardło?

  Objawy przedawkowania mogą objemować nudności, wymioty, ból brzucha czy też rzadziej biegunka. Możliwe jest również wystąpienie dzwonienia w uszach, bólu głowy czy krwawienia z przewodu pokarmowego.

  Wygląd

  Lek Polopiryna Gardło to okrągłe, pomarańczowe pastylki o średnicy 19±1 mm o smaku pomarańczowym.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Polopiryna Gardło to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Polopiryna Gardło zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Polopiryna Gardło jest Polpharma.

  Kategorie

  Postać

  pastylki

  Moc

  8,75 mg

  Tablica pytań o Polopiryna Gardło

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Polopiryna Gardło to: Inovox Ultra, Strepsils Intensive.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .