leki-orange

Polibiotic, maść, 5mg+5000IU+400IU/1g

Polibiotic co to jest?

Polibiotic, maść jest to produkt leczniczy zawierający 3 antybiotyki działające w przypadku zakażeń skórnych, maść do stosowania w przypadku ran, owrzodzeń i oparzeń. Lek działa na bakterie chorobotwórcze, będące przyczyną większości zakażeń skóry. Neomycyna i polimyksyna B wykazuje aktywność przeciw bakteriom Gram-ujemnym, z kolei bacytracyna przeciwko Gram-dodatnim.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Brak badań
Kobieta karmiąca
Brak badań
Prowadzenie pojazdów
Brak badań
Interakcje z alkoholem
Brak badań
Rozdziały

Skład leku Polibiotic

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Polibiotic.

Bacytracyna jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu różnych schorzeń bakteryjnych. Przed zastosowaniem bacytracyny należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniej dawki i czasu trwan…
Neomycyna jest antybiotykiem, który jest stosowany w celu zapobiegania zakażeniom bakteryjnym w jelitach. Lek ten jest również stosowany w celu zmniejszenia objawów śpiączki wątrobowej. W preparatach…
Polimyksyna B to antybiotyk z grupy polimyksyn, stosowanym w leczeniu wielu różnych zakażeń w organizmie. Jest on odpowiedni do leczenia zakażeń dróg moczowych, opon mózgowych i krwiobiegu, wywołanych…

Na co pomaga Polibiotic?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Polibiotic.

Choroby bakteryjne skóry to infekcje wywołane przez bakterie, które mają wpływ na naszą skórę. Objawiają się na różne sposoby, np. przez wysypki, trądzik czy wrzody.
1. Czym są otarcia i jakie są ich przyczyny? Otarcia to jedna z najbardziej pospolitych form urazów, związanych z uszkodzeniem naskórka, czyli najbardziej powierzchownej warstwy skóry. Spowodowane są …
Ugryzienia po owadach zwykle pozostawiają za sobą swędzącą pręgę. Mogą one również przenosić choroby między zwierzętami i ludźmi, a także z jednej osoby na drugą. Niemal natychmiast po ukąszeniu przez…
1. Definicja i przyczyny zadrapań. Zadrapanie to niewielkie uszkodzenie naskórka, które często wynika z tarcia skóry o szorstką powierzchnię. To jedno z najczęstszych, ale także najmniej poważnych ura…

Zamienniki Polibiotic i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Polibiotic

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Polibiotic.
Ulotka dotycząca leku Polibiotic, maść została dołączona do opakowania produktu.
Polibiotic zawiera antybiotyki, które uzupełniają się w zakresie działania przeciwbakteryjnego. Lek działa na bakterie chorobotwórcze, będące przyczyną większości zakażeń skóry. Neomycyna i polimyksyna B wykazuje aktywność przeciw bakteriom Gram-ujemnym, z kolei bacytracyna przeciwko Gram-dodatnim.
Polibiotic, maść jest przeznaczony do stosowania w przypadku ran, owrzodzeń i oparzeń.
Substancjami czynnymi są: neomycyna (Neomycini sulfas), polimyksyna B (Polymyxini B sulfas), bacytracyna (Bacitracinum zincum). 1 g maści zawiera 5 mg siarczanu neomycyny, 5000 j.m. siarczanu polimyksyny B, 400 j.m. bacytracyny cynkowej.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: skórę zmienioną chorobowo smarować 2-5 razy na dobę.

Polibiotic dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Polibiotic. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Polibiotic?

Zaleca się aplikować niewielką ilość maści na zmienione chorobowo miejsca na skórze 2 do 5 razy na dobę. Maść można dodatkowo przykryć opatrunkiem gazowym.

Ulotka leku Polibiotic

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Polibiotic

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!