leki-orange

Paracetamol Polfa-Łódź, tabletki, 500 mg

Paracetamol Polfa-Łódź co to jest?

Paracetamol Polfa-Łódź, tabletki, 500 mg jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia w bólach głowy, także migrenowych, w bólach mięśni, stawów, w bólach powstałych w wyniku urazów i zabiegów chirurgicznych/stomatologicznych oraz w przypadku bolesnego miesiączkowania. Stosuje się go również w przypadku gorączki występującej podczas przeziębienia i w stanach grypopodobnych.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Paracetamol Polfa-Łódź

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Paracetamol Polfa-Łódź.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Paracetamol Polfa-Łódź?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Paracetamol Polfa-Łódź.

1. Definicja bólu i jego typy. Ból to nieprzyjemne wrażenie sensoryczne i emocjonalne związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Istnieje wiele typów bólu, włączając ból ostry (krót…
Ból głowy charakteryzuje się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczającym się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból gł…
Ból mięśni to uczucie dyskomfortu w mięśniach, które może być spowodowane różnymi czynnikami. Dolegliwości tej często towarzyszy gorączka i osłabienie.
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA). Wi…
Mięśnioból, znany też jako myalgia, to ból lub uczucie dyskomfortu w mięśniach. Może on być spowodowany przemęczeniem, kontuzją, nadmiernym wysiłkiem lub chorobami jak grypa. Zazwyczaj ustępuje samois…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Choroba najczęściej ma łagodny przebieg i samoistnie us…

Zamienniki Paracetamol Polfa-Łódź i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.

Częste pytania o Paracetamol Polfa-Łódź

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Paracetamol Polfa-Łódź.
Paracetamol Polfa-Łódź jest dostępny w formie tabletek.
Ulotka dotycząca Paracetamol Polfa-Łódź została dołączona do opakowania produktu.
Lek stosuje się doustnie. Zalecane dawkowanie leku Laboratoria Polfa-Łódź Paracetamol u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat to: 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa zależy od czasu stosowania leku: do 3 dni — 8 tabletek w dawkach podzielonych, a jeśli do 10 dni — 5 tabletek w dawkach podzielonych; Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.
Paracetamol Polfa-Łódź jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Substancją czynną leku jest paracetamol. 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Paracetamol Polfa-Łódź dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Paracetamol Polfa-Łódź. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Paracetamol Polfa-Łódź?

Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia wynosi 1 lub 2 tabletki jednorazowo (500 lub 1000 mg). Maksymalnie w tej grupie pacjentów można zastosować 6 tabletek (3000 mg) na dobę. U dzieci i młodzieży w wieku 9- 12 lat zaleca się stosować 1 tabletkę jednorazowo, którą można powtarzać 3- 4 razy na dobę. Zalecana dawka dla dzieci w wieku 12- 15 lat wynosi 1 tabletka jednorazowo. Dawkę pojedynczą w tej grupie pacjentów można powtórzyć 4- 6 razy na dobę.

Ulotka leku Paracetamol Polfa-Łódź

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Paracetamol Polfa-Łódź

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!