leki-orange

Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna, 240 mg/5 ml

Paracetamol Hasco Forte co to jest?

Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna, 240 mg/5 ml jest to zawiesina doustna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczona do stosowania u niemowląt i dzieci. Wskazaniami do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z ząbkowaniem, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Paracetamol Hasco Forte

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Paracetamol Hasco Forte.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Paracetamol Hasco Forte?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Paracetamol Hasco Forte.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…

Zamienniki Paracetamol Hasco Forte i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Panadol dla dzieci, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml
Paracetamol Hasco, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml
Paracetamol Galena, syrop, 120 mg/5 ml

Częste pytania o Paracetamol Hasco Forte

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Paracetamol Hasco Forte.
Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Nie posiada działania przeciwzapalnego.
Wskazaniami do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z ząbkowaniem, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).
Substancją czynną leku jest paracetamol. 5 ml zawiesiny zawiera 240 mg paracetamolu.
Paracetamol Hasco Forte, zawiesina doustna jest dostępny bez recepty.
Paracetamol Hasco Forte jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci.

Paracetamol Hasco Forte dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Paracetamol Hasco Forte. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Paracetamol Hasco Forte?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Paracetamol Hasco Forte

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Paracetamol Hasco Forte

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Paracetamol Hasco Forte

WskazaniaBól,
Gorączka,
Przeziębienie
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Panadol dla dzieci, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml
  2. Paracetamol Hasco, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml
  3. Paracetamol Galena, syrop, 120 mg/5 ml
DziałBól i gorączka,
Dziecko