Paracetamol Hasco

czopki500 mg

Paracetamol Hasco to lek dostępny bez recepty stosowany doodbytniczo. Substancją czynną leku jest paracetamol. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym nasileniu oraz w stanach gorączkowych. Paracetamol Hasco jest pomocny w stanach grypy i przeziębienia.

Spis treści

    Opis leku

    Paracetamol Hasco – co to?

    Paracetamol Hasco to lek dostępny bez recepty stosowany doodbytniczo. Substancją czynną leku jest paracetamol. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym nasileniu oraz w stanach gorączkowych. Paracetamol Hasco jest pomocny w stanach grypy i przeziębienia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Paracetamol Hasco?

    Dorośli pacjenci powinni stosować jako jednorazową dawkę 500 mg paracetamolu. W leczeniu krótkotrwałym maksymalna dawka dobowa wynosi 4,0 g, a dla leczenia długotrwałego 2,6 g. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

    Jednorazowa dawka dla dzieci powinna być ustalana na podstawie masy ciała (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lub zgodnie z tabelą wiekową umieszczoną w ulotce leku.

    Dawkę jednorazową można powtarzać co 4 godziny w razie potrzeby, jednak nie częściej niż 4 razy na dobę.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Paracetamol Hasco?

    Lek Paracetamol Hasco powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Paracetamol Hasco to czopki o dawce 500 mg. Podaje się je przez odbyt.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Hasco?

    Najczęstsze działania niepożądane leku to zaburzenia krwi i układu chłonnego (bardzo rzadko występujące takie objawy jak agranulocytoza, małopłytkowość oraz niedokrwistość), zaburzenia układu oddechowego (rzadko występujący obrzęk krtani), zaburzenia nerek i dróg moczowych (bardzo rzadko występująca kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz), zaburzenia układu immunologicznego (rzadko występujące objawy to obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne, takie jak spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli i pokrzywka) oraz zaburzenia wątroby i dróg żółciowych (bardzo rzadko występujące zapalenie wątroby).

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Hasco?

    Leku Paracetamol HASCO nie należy stosować w następujących przypadkach:

    • Jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
    • W przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby.
    • W przypadku choroby alkoholowej.
    • W przypadku ciężkiej niewydolności nerek.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Hasco?

    W przypadku zażycia większej niż zalecana ilości leku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. U dorosłych, poważne zatrucie może wystąpić, jeśli przyjmą od 10 do 15 gramów paracetamolu. Tego rodzaju zatrucie manifestuje się jako poważne uszkodzenie wątroby, które rozwija się stopniowo od drugiego dnia po przyjęciu toksycznej dawki leku. Leczenie zatrucia powinno być rozpoczęte w ciągu 24 godzin od przedawkowania, polega na podawaniu N-acetylocysteiny dożylnie w formie kroplówki, rozpuszczonej w 200 ml roztworze glukozy 5%.

    Wygląd

    Czopki Paracetamol Hasco mają kształt torpedy, a ich kolor jest mlecznobiały.


    Ulotka

    Ulotka leku Paracetamol Hasco dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Paracetamol Hasco to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Paracetamol Hasco zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Paracetamol Hasco jest Hasco-Lek.

    Kategorie

    Postać

    Czopki doodbytnicze

    Moc

    500 mg

    Tablica pytań o Paracetamol Hasco

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Hasco to: Paracetamol Aflofarm, Paracetamol Farmina, Efferalgan.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .