Paracetamol Hasco

czopki250 mg

Paracetamol Hasco to lek dostępny bez recepty stosowany doodbytniczo. Substancją czynną leku jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym nasileniu oraz w stanach gorączkowych. Paracetamol Hasco jest pomocny w stanach grypy i przeziębienia.

Spis treści

    Opis leku

    Paracetamol Hasco – co to?

    Paracetamol Hasco to lek dostępny bez recepty stosowany doodbytniczo. Substancją czynną leku jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym nasileniu oraz w stanach gorączkowych. Paracetamol Hasco jest pomocny w stanach grypy i przeziębienia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Paracetamol Hasco?

    U dorosłych zalecana jednorazowa dawka to 500 mg paracetamolu. W leczeniu krótkotrwałym maksymalna dawka dobowa wynosi 4,0 g, a dla leczenia długotrwałego 2,6 g. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez zalecenia lekarza.

    U dzieci dawkę paracetamolu ustala się na podstawie masy ciała (zwykle jednorazowo 10-15 mg/kg masy ciała) lub według tabeli wiekowej znajdującej się w ulotce leku.

    Dawkę można powtarzać co 4 godziny, jednak nie częściej niż 4 razy na dobę. Dzieci nie powinny stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem, a w przypadku dzieci poniżej 2 roku życia stosowanie leku powinno być zalecone przez lekarza.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Paracetamol Hasco?

    Lek Paracetamol Hasco powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Paracetamol Hasco to czopki o dawce 250 mg. Lek podaje się doodbytniczo.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Hasco?

    Najczęstsze działania niepożądane leku obejmują:

    • Zaburzenia krwi i układu chłonnego, bardzo rzadko występujące, takie jak agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
    • Rzadkie występowanie zaburzeń układu oddechowego, takich jak obrzęk krtani.
    • Bardzo rzadko występujące zaburzenia nerek i dróg moczowych, takie jak kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
    • Rzadkie występowanie zaburzeń układu immunologicznego, takie jak obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (np. spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
    • Bardzo rzadkie występowanie zaburzeń wątroby i dróg żółciowych, takie jak zapalenie wątroby.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Hasco?

    Nie powinno się stosować leku Paracetamol HASCO w następujących przypadkach:

    • Jeżeli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
    • W przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby.
    • W przypadku choroby alkoholowej.
    • W przypadku ciężkiej niewydolności nerek.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Hasco?

    Jeśli przyjmiesz zbyt dużą dawkę leku, skonsultuj się natychmiast z lekarzem lub farmaceutą. Przyjęcie 10-15 g paracetamolu może spowodować poważne zatrucie u dorosłych, które manifestuje się poważnym uszkodzeniem wątroby, rozwijającym się stopniowo od drugiego dnia po przyjęciu nadmiarowej dawki. Leczenie przedawkowania powinno być rozpoczęte w ciągu 24 godzin od nadmiernego spożycia, poprzez podawanie N-acetylocysteiny dożylnie w postaci kroplówki, rozpuszczonej w 200 ml roztworu glukozy 5%.

    Wygląd

    Czopki Paracetamol formy Hasco mają mlecznobiały kolor oraz kształt torpedy.


    Ulotka

    Ulotka leku Paracetamol Hasco dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Paracetamol Hasco to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Paracetamol Hasco zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Paracetamol Hasco jest Hasco-Lek.

    Kategorie

    Postać

    Czopki doodbytnicze

    Moc

    250 mg

    Tablica pytań o Paracetamol Hasco

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Hasco to: Paracetamol Aflofarm, Paracetamol Farmina, Efferalgan.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .