Paracetamol Galena

syrop120 mg/5 ml

Paracetamol Galena,120 mg/5 ml to lek dostępny bez recepty w postaci zawiesiny doustnej. Substancją czynną leku jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol Galena, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml jest stosowany w stanach gorączkowych i w celu zwalczania bólu różnego pochodzenia.

Spis treści

  Opis leku

  Paracetamol Galena – co to?

  Paracetamol Galena,120 mg/5 ml to lek dostępny bez recepty w postaci zawiesiny doustnej. Substancją czynną leku jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol Galena, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml jest stosowany w stanach gorączkowych i w celu zwalczania bólu różnego pochodzenia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Paracetamol Galena?

  Zalecane dawkowanie dla dzieci ustala się na podstawie masy ciała i wynosi od 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała, do 4 razy na dobę, z co najmniej 4-godzinną przerwą. Przykładowy schemat dawkowania zamieszczony jest w ulotce leku. Natomiast u dorosłych zaleca się przyjmować od 12,5 ml do 41,6 ml syropu jednorazowo do 4 razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem, nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Paracetamol Galena?

  Lek Paracetamol Galena powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Paracetamol Galena podaje się doustnie, czyli przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Galena?

  Najczęściej występujące działania niepożądane leku to: omdlenie, zawroty głowy, dezorientacja, kaszel, trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, twarzy lub warg, wysypka, pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa lub świąd, ciężkie reakcje skórne, trombocytopenia oraz methemoglobinemia. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek z wymienionych działań niepożądanych, gdyż mogą one być objawem zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego lub powodować utratę zdolności przenoszenia tlenu przez hemoglobinę.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Galena?

  Paracetamol Galena nie powinien być stosowany w następujących sytuacjach:

  • U pacjenta występuje uczulenie na paracetamol lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • W przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.
  • Podczas stosowania inhibitorów MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.
  • W przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Galena?

  W przypadku przedawkowania leku Paracetamol Galena mogą wystąpić nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie. Jeśli podejrzewasz, że przyjąłeś większą niż zalecana dawkę leku, niezwłocznie zgłoś się do lekarza lub farmaceuty, nawet jeśli czujesz się dobrze.

  Leczenie przedawkowania paracetamolu polega na sprowokowaniu wymiotów. Jeśli od zażycia nie upłynęło więcej czasu niż godzina, należy podać doustnie 60 – 100 g węgla aktywowanego, rozmieszanego z wodą. W przypadku przyjęcia bardzo dużych dawek leku podaje się odtrutki: metioninę i kontynuuje leczenie acetylocysteiną. Ważne jest, aby leczenie zatrucia paracetamolem odbywało się w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.

  Wygląd

  Paracetamol Galena to lek w postaci syropu, który jest przeźroczystą, czerwoną cieczą o przyjemnym zapachu owoców leśnych. Lek znajduje się w szklanej butelce o oranżowej barwie, która jest zamknięta metalową zakrętką. W opakowaniu znajduje się miarka, dzięki której można łatwo odmierzyć odpowiednią dawkę syropu.


  Ulotka

  Ulotka leku Paracetamol Galena dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Paracetamol Galena to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Paracetamol Galena zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Paracetamol Galena jest FSP Galena.

  Kategorie

  Postać

  Syrop

  Moc

  120 mg/5 ml

  Tablica pytań o Paracetamol Galena

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Galena to: Paracetamol Hasco, Panadol dla dzieci, Paracetamol Aflofarm.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .