Paracetamol Farmina

czopki50 mg

Paracetamol Farmina jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu, występujących np. podczas ząbkowania czy po szczepieniu. Może być również stosowany w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębień.

Spis treści

    Opis leku

    Paracetamol Farmina – co to?

    Paracetamol Farmina jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki o różnym pochodzeniu, występujących np. podczas ząbkowania czy po szczepieniu. Może być również stosowany w leczeniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębień.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Paracetamol Farmina?

    Dawkowanie leku Paracetamol Farmina, czopki, 50 mg, zależy od masy ciała pacjenta. Dla osób o masie od 3,3 kg do 5 kg (poniżej 3 miesiąca) zalecane jest 1 czopek od 3 do 4 razy na dobę. Dla osób o masie od 6 kg do 10 kg (od 3 miesiąca do 1 roku) zalecane jest 2 czopki od 3 do 4 razy na dobę. Czopki należy podawać nie częściej niż co 4 godziny.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Paracetamol Farmina?

    Lek Paracetamol Farmina w postaci czopków o dawce 50 mg powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Paracetamol Farmina to czopki o dawce 50 mg. Lek podaje się doodbytniczo.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Farmina?

    Rzadko mogą wystąpić takie problemy ze skórą jak swędzenie, pokrzywka, wysypka, rumień czy obrzęk naczynioruchowy.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Farmina?

    Leku Paracetamol Farmina nie należy stosować jeśli u pacjenta występuje:
    – nadwrażliwość na paracetamol;
    – nadwrażliwość na pozostałe składniki tego leku;
    – ciężka niewydolność nerek lub wątroby.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Farmina?

    Jeśli przypadkowo zażyjesz więcej Paracetamolu Farmina niż zalecane, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Przyjęcie zbyt dużej dawki tego leku może spowodować objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie.

    Wygląd

    Lek Paracetamol Farmina występuje w postaci czopków.

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Paracetamol Farmina to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Paracetamol Farmina zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Paracetamol Farmina jest Farmina.

    Kategorie

    Postać

    czopki

    Moc

    50 mg

    Tablica pytań o Paracetamol Farmina

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Farmina to: Paracetamol Hasco.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .