Paracetamol Farmina

czopki250 mg

Paracetamol Farmina jest to lek w postaci czopków, który zawiera w swoim składzie paracetamol w dawce 250mg. Substancja ta wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, w związku z czym świetnie sprawdza się do łagodzenia pierwszych objawów grypy, czy przeziębienia.

Spis treści

    Opis leku

    Paracetamol Farmina – co to?

    Paracetamol Farmina jest to lek w postaci czopków, który zawiera w swoim składzie paracetamol w dawce 250mg. Substancja ta wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, w związku z czym świetnie sprawdza się do łagodzenia pierwszych objawów grypy, czy przeziębienia.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Paracetamol Farmina?

    Dawkowanie Paracetamolu Farmina zależy od wagi dziecka
    10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała. Dzieci ważące od 16,6 kg do 25 kg (około 3 do 7 lat) powinny otrzymać 1 czopek 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Paracetamol Farmina?

    Lek Paracetamol Farmina powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Należy go trzymać w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

    Forma podania

    Lek Paracetamol Farmina to czopki podawane doodbytniczo.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Farmina?

    Paracetamol Farmina, czopki może powodować pewne niepożądane efekty.
    Dość rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000) mogą występować problemy ze skórą, takie jak swędzenie, pokrzywka, wysypka, rumień, czy obrzęk naczynioruchowy.
    Bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000) mogą wystąpić zaburzenia krwi, takie jak zmiany w obrazie krwi, zaburzenia wątroby, takie jak upośledzenie czynności wątroby, oraz zaburzenia nerek, takie jak upośledzenie czynności nerek.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Farmina?

    Czopków Paracetamol Farmina nie należy stosować jeśli pacjent wykazuje nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, a także w przypadku ciężkiej niewydolności nerek i wątroby.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Farmina?

    Jeżeli przypadkowo zażyłeś za dużo Paracetamolu Farmina (w formie czopków), powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie tego leku może spowodować objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie.
    Symptomy te mogą zniknąć następnego dnia, ale nie oznacza to, że nie dochodzi do poważniejszych skutków. Może dojść do uszkodzenia wątroby, które objawia się uczuciem rozpierania w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

    Wygląd

    Lek Paracetamol Farmina jest dostępny w formie czopków, które są pakowane w plastikowe blistry, a następnie umieszczane w tekturowym pudełku.


    Ulotka

    Ulotka leku Paracetamol Farmina dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Paracetamol Farmina to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Paracetamol Farmina zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Paracetamol Farmina jest Farmina.

    Kategorie

    Postać

    czopki

    Moc

    250 mg

    Tablica pytań o Paracetamol Farmina

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Farmina to: Paracetamol Hasco, Paracetamol Aflofarm.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .