Paracetamol Biofarm

tabletki1000 mg

Paracetamol Biofarm to lek w postaci tabletek o mocy 1000 mg, który pomaga zwalczyć ból i obniżyć gorączkę. Może być stosowany w różnych dolegliwościach jak ból głowy, zębów, mięśni czy stanach grypowych.

Spis treści

  Opis leku

  Paracetamol Biofarm – co to?

  Paracetamol Biofarm to lek w postaci tabletek o mocy 1000 mg, który pomaga zwalczyć ból i obniżyć gorączkę. Może być stosowany w różnych dolegliwościach jak ból głowy, zębów, mięśni czy stanach grypowych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Paracetamol Biofarm?

  Dorośli o masie ciała powyżej 50 kg powinni zażywać jedną tabletke Paracetamolu Biofarm (1000 mg) co 4 do 6 godzin, z 4-godzinną przerwą między dawkami. Maksymalna dawka to 4 tabletki (4000 mg) na dobę. Lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Osoby o masie ciała poniżej 50 kg, pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby, zespołem Gilberta, odwodnieni, niedożywieni lub regularnie spożywający alkohol powinni skonsultować dawkę z lekarzem. Dzieci poniżej 12 lat nie powinny zażywać tego leku.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Paracetamol Biofarm?

  Przechowuj lek Paracetamol Biofarm w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 25°C. Upewnij się, że jest on poza zasięgiem i widocznością dzieci. Nie używaj leku po terminie ważności widocznym na opakowaniu. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji czy kosza na śmieci.

  Forma podania

  Paracetamol Biofarm to lek w formie tabletek o mocy 1000 mg. Lek należy przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością płynu. Dawkowanie jest zależne od wagi i wieku pacjenta, a zalecane dawki to zazwyczaj 1 tabletka co 4-6 godzin, nie przekraczając 4 tabletek w ciągu doby.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Biofarm?

  Paracetamol Biofarm może wywołać różne skutki uboczne, ale nie muszą one wystąpić u każdego. Możemy doświadczyć obrzęku twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwonych, swędzących zmian skórnych, trudności z oddychaniem, krwawień, reakcji alergicznych, depresji, bólu głowy, nieprawidłowego widzenia, obrzęku, bólu brzucha, biegunki, nudności, wymiotów, problemy z wątrobą czy niewydolność wątroby. Rzadziej mogą wystąpić zaburzenia krwi, zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, uszkodzenie wątroby, zaburzenia czynności nerek czy ciężkie reakcje skórne. Jeżeli doświadczysz jakiegokolwiek z tych objawów, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Biofarm?

  Kiedy nie stosowac leku:
  – jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  – jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby;
  – jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek;
  – jeśli pacjent jednocześnie stosuje leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz w okresie do 2 tygodni po zaprzestaniu ich stosowania.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Biofarm?

  Jeśli przyjmiesz więcej tabletek Paracetamol Biofarm 1000 mg niż zalecane, natychmiast skontaktuj się z lekarzem – nawet jeśli czujesz się dobrze. Ryzyko związane z przedawkowaniem jest poważne i może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby lub nawet śmierci. Objawy przedawkowania mogą obejmować ból w okolicy wątroby, żółtaczkę po dwóch dniach, a także nudności i wymioty. Nie zawsze odzwierciedlają one ciężkość przedawkowania ani związane z tym zagrożenia, dlatego ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem.

  Wygląd

  Tabletki Paracetamol Biofarm są białe, mają podłużny kształt i są wypukłe z obu stron. Są gładkie i mają nacięcie po jednej stronie. Tabletki są czyste, bez żadnych plam czy wykruszeń. Są zapakowane w blistry zrobione z trzech różnych materiałów: PVC, PVDC i aluminium. Blistry z tabletkami oraz ulotka dla pacjenta są umieszczone w tekturowym pudełku. W zależności od rozmiaru opakowania, w pudełku może być

  Ulotka

  Ulotka leku Paracetamol Biofarm dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Paracetamol Biofarm to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Paracetamol Biofarm zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Paracetamol Biofarm jest Biofarm.

  Kategorie

  Postać

  tabletki

  Moc

  1000 mg

  Tablica pytań o Paracetamol Biofarm

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Biofarm to: Paracetamol Accord, Paracetamol Biofarm, Paracetamol Aurovitas, Apap.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: .