oznaczenie polski lek

Paracetamol Biofarm

tabletki1000 mg

Paracetamol Biofarm to lek występujący w postaci tabletek powlekanych. Substancją czynną jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, wykazując mniejsze działanie drażniące na żołądek od niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest stosowany do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu, takiego jak bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne, reumatyczne, a także w przypadku migren i nerwobólów. Lek ten pomaga także obniżać gorączkę w przebiegu infekcji takich jak przeziębienie czy grypa.

Spis treści

    Opis leku

    Paracetamol Biofarm – co to?

    Paracetamol Biofarm to lek występujący w postaci tabletek powlekanych. Substancją czynną jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, wykazując mniejsze działanie drażniące na żołądek od niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest stosowany do łagodzenia bólu o różnym pochodzeniu, takiego jak bóle głowy, mięśni, stawów, menstruacyjne, reumatyczne, a także w przypadku migren i nerwobólów. Lek ten pomaga także obniżać gorączkę w przebiegu infekcji takich jak przeziębienie czy grypa.

    Dawkowanie

    Jak dawkować Paracetamol Biofarm?

    Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg powinni zażywać jedną tabletke Paracetamolu Biofarm (1000 mg) co 4 do 6 godzin, z 4-godzinną przerwą między dawkami. Maksymalna dawka to 4 tabletki (4000 mg) na dobę. Nie stosuj leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

    Dorośli i dzieci o masie ciała poniżej 50 kg, pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby, zespołem Gilberta, odwodnieni, niedożywieni lub regularnie spożywający alkohol powinni skonsultować dawkę z lekarzem. Dzieci poniżej 12 lat nie powinny zażywać tego leku.

    Przechowywanie

    Jak przechowywać Paracetamol Biofarm?

    Przechowuj lek w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C, poza zasięgiem dzieci. Nie używaj leku po terminie ważności widocznym na opakowaniu. Nie wyrzucaj leku do kanalizacji czy kosza na śmieci.

    Forma podania

    Lek przyjmuj doustnie, popijając go odpowiednią ilością płynu. W celu łatwiejszego połknięcia możesz rozkruszyć tabletkę wzdłuż linii przecięcia.

    Działania niepożądane

    Jakie działania niepożądane może powodować Paracetamol Biofarm?

    Ten lek może powodować skutki uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. Rzadko może dojść do zaburzenia krzepnięcia krwi, reakcji alergicznych, depresji, splątania, omamów, drżenia, bólu głowy, nieprawidłowego widzenia, obrzęku, spadku ciśnienia krwi, skurczu oskrzeli, krwawienie z przewodu pokarmowego, ból brzucha lub żołądka, biegunki, nudności, wymiotów, nieprawidłowej czynności wątroby, niewydolności wątroby, żółtaczki, swędzenia, wysypki, potliwości, pokrzywki, czerwonych plam na skórze, zawrotów głowy, ogólnego złego samopoczucia, gorączki, nadmiernego uspokojenia i zatrucia.
    W przypadku pojawienia się takich objawów jak obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, czerwone, swędzące zmiany skórne i trudności z oddychaniem natychmiast przerwij stosowanie leku i skontaktuj się z lekarzem.

    Przeciwwskazania

    Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Paracetamol Biofarm?

    Nie powinieneś stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na paracetamol lub na którykolwiek inny składnik zawarty w tym preparacie. Osoby z poważnymi problemami z wątrobą lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek również powinny unikać tego leku. Dodatkowo, jeśli aktualnie przyjmujesz leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) lub jeśli zakończyłeś ich stosowanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, nie powinieneś stosować tego leku.

    Przedawkowanie

    Jakie są objawy przedawkowania leku Paracetamol Biofarm?

    Jeśli przyjmiesz więcej tabletek Paracetamol Biofarm 1000 mg niż zalecane, natychmiast skontaktuj się z lekarzem – nawet jeśli czujesz się dobrze. Ryzyko związane z przedawkowaniem jest poważne i może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby lub nawet śmierci. Objawy przedawkowania mogą obejmować ból w okolicy wątroby, żółtaczkę po dwóch dniach, a także nudności i wymioty. Nie zawsze odzwierciedlają one ciężkość przedawkowania ani związane z tym zagrożenia, dlatego ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem.

    Wygląd

    Tabletki Paracetamol Biofarm są białe, mają podłużny kształt oraz są wypukłe z obu stron. Są gładkie i mają nacięcie po jednej stronie. Tabletki nie mają żadnych plam czy wykruszeń. Są zapakowane w blistry zrobione z PVC/PVDC/aluminium, które z kolei wraz z ulotką dla pacjenta są umieszczone w tekturowym pudełku.


    Ulotka

    Ulotka leku Paracetamol Biofarm dla pacjenta

    Pobierz ulotkę PDF

    Skład leku

    Składniki zawarte w leku Paracetamol Biofarm to:

    Zalecenia stosowania

    Lek Paracetamol Biofarm zaleca się stosować w przypadku:

    Producent

    Producentem leku Paracetamol Biofarm jest Biofarm.

    Kategorie

    Postać

    tabletki powlekane

    Moc

    1000 mg

    Tablica pytań o Paracetamol Biofarm

    Brak pytań.

    Zamienniki i produkty podobne

    Zamieniki i produkty podobne do Paracetamol Biofarm to: Apap, Paracetamol Accord, Paracetamol Aurovitas, Paracetamol Synoptis, Paracetamol Zentiva.

    Poradniki

    Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .