leki-orange

Paracetamol Accord, tabletki, 500 mg

Paracetamol Accord co to jest?

Paracetamol Accord, tabletki, 500 mg jest to lek w postaci tabletek zawierający substancję czynną o działaniu uśmierzającym ból oraz obniżającym gorączkę. Paracetamol jest stosowany w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i/lub gorączki u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6 lat.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Zachować ostrożność
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Paracetamol Accord

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Paracetamol Accord.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Paracetamol Accord?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Paracetamol Accord.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości struktur. Zwykle odczuwa się ból zęba jako stały lub przerywany ból, który nie ustępuje. Zmiany …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Mięśnioból (mialgia) jest to powszechna choroba reumatyczna o podłożu pozastawowym, która charakteryzuje się bólem, tkliwością i sztywnością mięśni szyi, ramion, pleców, bioder, rąk oraz nóg.  Ból mię…

Zamienniki Paracetamol Accord i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Paracetamol Aurovitas, tabletki, 500 mg
Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg
Paracetamol Polfa-Łódź, tabletki, 500 mg

Częste pytania o Paracetamol Accord

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Paracetamol Accord.
Paracetamol Accord jest dostępny w formie tabletek.
Paracetamol Accord kosztuje w przedziale 1-8 zł w różnych punktach sprzedaży.
Ulotka dotycząca Paracetamol Accord została dołączona do opakowania produktu.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat (55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin; Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): 1/2 tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie od 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin (tabletkę można podzielić na równe dawki); Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): 1 tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin; Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): 1 tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.
Paracetamol Accord jest dostępny bez recepty.
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Paracetamol Accord dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Paracetamol Accord. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Paracetamol Accord?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Paracetamol Accord

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Paracetamol Accord

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Paracetamol Accord

WskazaniaBól,
Ból głowy,
Ból zęba,
Gorączka,
Mięśnioból (myalgia)
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Paracetamol Aurovitas, tabletki, 500 mg
  2. Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg
  3. Paracetamol Polfa-Łódź, tabletki, 500 mg
DziałBól,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Gorączka,
Migrena,
Przeziębienie i grypa