leki-orange

Panaprex, tabletki powlekane, 500 mg

Panaprex co to jest?

Panaprex to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest paracetamol w dawce 500 mg. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Panaprex można stosować u osób powyżej 12. roku życia w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu, np. migreny, bólu stawów, zębów czy bólu menstruacyjnego. Preparat można także stosować w objawowym leczeniu przeziębienia lub grypy.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Zachować ostrożność
Kobieta karmiąca
Brak przeciwwskazań
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Panaprex

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Panaprex.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Panaprex?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Panaprex.

Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból stawu to dolegliwość, która dotyczy zarówno osobom młodym, jak starszym. Obejmuje on sam staw i okolice (więzadła, ścięgna czy kaletki maziowe). Często bólowi stawu towarzyszy obrzęk, zaczerwienie…
Ból zęba to ból, który pojawia się wokół zęba. Ból pochodzi od wewnątrz zęba lub okolic dziąseł i kości struktur. Zwykle odczuwa się ból zęba jako stały lub przerywany ból, który nie ustępuje. Zmiany …
Bolesne miesiączkowanie nazywane jest również dysmenorrhea. Istnieją dwa rodzaje bolesnego miesiączkowania: pierwotne i wtórne. Dysmenorrhea pierwotna występuje u osób, które odczuwają ból przed i w …
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Grypa jest to ostra infekcja wirusowa górnych lub dolnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez którykolwiek z kilku blisko spokrewnionych wirusów z rodziny Orthomyxoviridae (grupa wirusów RNA…
Przeziębienie jest chorobą wirusową. Najczęściej spowodowane jest przez rinowirusy, które są przenoszone przez powietrze lub zainfekowaną osobę. Zakażenie obejmuje górne drogi oddechowe, objawiające s…

Zamienniki Panaprex i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Paracetamol Aurovitas, tabletki, 500 mg
Paracetamol Biofarm, tabletki, 500 mg
Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg
Apap, tabletki powlekane, 500 mg

Częste pytania o Panaprex

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Panaprex.
Lek Panaprex cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów.
Ulotkę leku Panaprex można znaleźć na stronie: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/40317/leaflet
Lek Panaprex jest dostępny w formie tabletek powlekanych.
Panaprex kosztuje ok. 14 złotych za 50 tabletek powlekanych.
Panaprex można podawać dzieciom powyżej 12. roku życia.
Panaprex zawiera paracetamol w dawce 500 mg.

Panaprex dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Panaprex. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Panaprex?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Panaprex

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Panaprex

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Panaprex

ProducentOlimp Laboratories Sp. z o.o.
WskazaniaBól głowy,
Ból stawu,
Ból zęba,
Bolesne miesiączkowanie,
Gorączka,
Grypa,
Przeziębienie
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Paracetamol Aurovitas, tabletki, 500 mg
  2. Paracetamol Biofarm, tabletki, 500 mg
  3. Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg
  4. Apap, tabletki powlekane, 500 mg
Moc leku500 mg
Postać lekuTabletki powlekane
Opakowania12 tabl. (EAN: 5909991431303)
50 tabletek (EAN: 5909991431310)
DziałBól,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Ból zęba,
Gorączka,
Przeziębienie i grypa