leki-orange

Panadol Sprint, tabletki, 500 mg

Panadol Sprint co to jest?

Panadol Sprint, tabletki, 500 mg zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Ma specjalny skład, powodujący przyspieszenie procesu uwalniania substancji leczniczej w porównaniu do standardowych tabletek z paracetamolem. Tabletki Panadol Sprint zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut po podaniu i są przeznaczone dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.
Pacjenci oceniają lek na:
Rozdziały

Skład leku Panadol Sprint

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Panadol Sprint.

Paracetamol to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie wykazuje on działania przeciwzapalnego. Dokładny mechanizm jego działania nie został poznany. Lek ten jest stosowany w leczeniu wielu sch…

Na co pomaga Panadol Sprint?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Panadol Sprint.

Ból to nieprzyjemne doznania czuciowe i emocjonalne wynikające z rzeczywistego lub potencjalnego uszkodzenia tkanek. Ból jest zawsze osobistym doświadczeniem, na które w różnym stopniu wpływają czynni…
Schorzenie charakteryzujące się uczuciem wyraźnego dyskomfortu w różnych częściach głowy, nieograniczające się do obszaru działania żadnego nerwu. Najczęstszym rodzajem bólu głowy jest napięciowy ból …
Ból mięśni to dolegliwość, której często towarzyszy gorączka i osłabienie. Przyczyną może być grypa, przeziębienie, schorzenia reumatyczne lub przeciążenie mięśni spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizy…
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała powyżej górnej granicy normy, zwykle przyjmowanej jako 37,7 stopni Celsjusza. Jest ona obronną odpowiedzią organizmu na atak bakterii, wirusów lub grzybów, a…
Mięśnioból (mialgia) jest to powszechna choroba reumatyczna o podłożu pozastawowym, która charakteryzuje się bólem, tkliwością i sztywnością mięśni szyi, ramion, pleców, bioder, rąk oraz nóg.  Ból mię…

Zamienniki Panadol Sprint i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Paracetamol Accord, tabletki, 500 mg
Paracetamol Biofarm, tabletki, 500 mg
Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg

Częste pytania o Panadol Sprint

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Panadol Sprint.
Ulotka dotycząca Panadol Sprint została dołączona do opakowania produktu.
Panadol Sprint zawiera substancję czynną: paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Substancją czynną jest paracetamol (Paracetamolum). 1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.
Dzieci w wieku 6-11 lat: Doustnie ½-1 tabletki (250 mg-500 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg/kg masy ciała/24 godziny podawane w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała; Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): Doustnie 1-2 tabletki (500 mg-1000 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).
Panadol Sprint jest przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.
Panadol Sprint jest dostępny bez recepty.

Panadol Sprint dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Panadol Sprint. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Panadol Sprint?

Sekcja w trakcie uzupełniania przez farmaceutów.

Ulotka leku Panadol Sprint

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Panadol Sprint

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Tabela charakterystyki Panadol Sprint

WskazaniaBól,
Ból głowy,
Ból mięśni,
Gorączka,
Mięśnioból (myalgia)
SkładnikiParacetamol
Zamienniki
  1. Paracetamol Accord, tabletki, 500 mg
  2. Paracetamol Biofarm, tabletki, 500 mg
  3. Paracetamol Synoptis, tabletki, 500 mg
DziałBól,
Ból głowy,
Ból menstruacyjny,
Gorączka,
Migrena,
Przeziębienie i grypa