Panadol dla dzieci

zawiesina doustna120 mg/5 ml

Panadol dla dzieci to lek przeznaczony do stosowania dla niemowląt i dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pandol dla dzieci jest wskazany do stosowania w zwalczaniu bólu różnego pochodzenia i gorączki, które mogą towarzyszyć np. podczas grypy lub przeziębienia.

Spis treści

  Opis leku

  Panadol dla dzieci – co to?

  Panadol dla dzieci to lek przeznaczony do stosowania dla niemowląt i dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pandol dla dzieci jest wskazany do stosowania w zwalczaniu bólu różnego pochodzenia i gorączki, które mogą towarzyszyć np. podczas grypy lub przeziębienia.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Panadol dla dzieci?

  Dawkowanie jest ustalane na podstawie masy ciała dziecka. Jednorazowa dawka to 15 mg/kg masy ciała. Należy zapoznać się ze schematem dawkowania zamieszczonym w ulotce leku. Należy pamiętać, aby nie podawać dawki leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Panadol dla dzieci?

  Aby przechowywać lek Panadol dla dzieci, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, z dala od dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Panadol dla dzieci to zawiesina doustna, czyli płyn do podawania przez usta.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Panadol dla dzieci?

  W przypadku pojawienia się następujących objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie, trudności z oddychaniem, opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy), ciężka reakcja skórna (wysypka, pokrzywka, pęcherze, nadżerki, pękające olbrzymie pęcherze, złuszczanie się naskórka), problemy z oddychaniem (szczególnie gdy występowały w przeszłości przy stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych), sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie, zaburzenia czynności wątroby. Wymienione objawy pojawiają się bardzo rzadko.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Panadol dla dzieci?

  Nie należy stosować leku Panadol dla dzieci, gdy:

  • dziecko przyjmuje inne leki zawierające paracetamol,
  • dziecko ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • u dziecka występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Panadol dla dzieci?

  W przypadku przedawkowania leku paracetamol może dojść do uszkodzenia wątroby. Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem nawet jeśli pacjent czuje się dobrze i nie odczuwa żadnych objawów zatrucia, ponieważ uszkodzenie wątroby może wystąpić z opóźnieniem i być poważne, wymagającym przeszczepu lub kończącym się śmiercią. W przypadku przedawkowania zaleca się spowodowanie wymiotów lub podanie węgla aktywowanego. Objawy przedawkowania mogą pojawić się do kilkunastu godzin od przyjęcia leku i obejmują nudności, wymioty, senność i ogólne osłabienie, a następnie mogą pojawić się inne objawy, takie jak żółtaczka czy bóle w nadbrzuszu.

  Wygląd

  Lek Panadol dla dzieci jest dostępny w postaci różowej zawiesiny. Znajduje się w butelce ze szkła o kolorze pomarańczowym, której pojemność wynosi 10 ml. Butelka jest wyposażona w strzykawkę, składającą się z tłoka.


  Ulotka

  Ulotka leku Panadol dla dzieci dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Panadol dla dzieci to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Panadol dla dzieci zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Panadol dla dzieci jest GlaxoSmithKline (GSK).

  Kategorie

  Postać

  Zawiesina doustna

  Moc

  120 mg/5 ml

  Tablica pytań o Panadol dla dzieci

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Panadol dla dzieci to: Paracetamol Hasco, Paracetamol Aflofarm, Paracetamol Galena.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , , .