Otrivin Ipra MAX

aerozol do nosa0,5 mg + 0,6 mg/ml

Otrivin Ipra MAX to lek w formie aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne, działające na objawy przeziębienia. Jedna z nich redukuje katar, a druga łagodzi przekrwienie błony śluzowej nosa. Dzięki temu, produkt skutecznie pomaga w leczeniu objawów takich jak wodnista wydzielina z nosa i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Spis treści

  Opis leku

  Otrivin Ipra MAX – co to?

  Otrivin Ipra MAX to lek w formie aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne, działające na objawy przeziębienia. Jedna z nich redukuje katar, a druga łagodzi przekrwienie błony śluzowej nosa. Dzięki temu, produkt skutecznie pomaga w leczeniu objawów takich jak wodnista wydzielina z nosa i przekrwienie błony śluzowej nosa.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Otrivin Ipra MAX?

  Dorośli powinni stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego, maksymalnie 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni.
  Ważne jest, aby utrzymać co najmniej 6-godzinny odstęp między kolejnymi dawkami i nie przekraczać 3 aplikacji na dobę. Lek powinien być stosowany tak rzadko, jak to możliwe, i tylko przez tyle czasu, ile jest potrzebne do osiągnięcia pożądanego efektu.
  Jeżeli objawy ulegną poprawie, zaleca się przerwanie leczenia, nawet jeśli nie minęło jeszcze 7 dni, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Otrivin Ipra MAX?

  Pamiętaj, aby przechowywać lek w miejscu niedostępnym dla dzieci. Upewnij się, że nie używasz leku po upływie daty ważności na opakowaniu. Po otwarciu możesz go używać do końca daty ważności. Przechowuj lek w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 25°C.

  Forma podania

  Lek występuje w postaci aerozolu do nosa, który jest podawany bezpośrednio do każdego otworu nosowego.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Otrivin Ipra MAX?

  Ten lek może powodować różne skutki uboczne, ale nie każdy je doświadczy. Najczęściej występującymi są krwawienie z nosa i suchość błony śluzowej nosa. Możesz również odczuwać dyskomfort w nosie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy czy nudności. Nieco rzadziej mogą wystąpić owrzodzenie nosa, kaszel, rozstrój żołądka czy podrażnienie oczu. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić takie objawy jak katar, reakcje alergiczne, zaburzenia wzroku czy nieregularny rytm serca.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Otrivin Ipra MAX?

  Kiedy nie stosować leku Otrivin ipra MAX:
  − U dzieci w wieku poniżej 18 lat, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności;
  − Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub ipratropiowy bromek, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  − Jeśli pacjent ma uczulenie na atropinę lub substancje podobne do atropiny, takie jak np. hioscyjamina i skopolamina;
  − Jeśli pacjent miał usuwany gruczoł przysadkowy podczas operacji wykonywanej przez nos;
  − Jeśli pacjent miał operację mózgu przeprowadzoną przez nos lub jamę ustną;
  − Jeśli u pacjenta występuje jaskra (zwiększone ciśnienie w oczach);
  − Jeśli pacjent ma bardzo suchą błonę śluzową nosa (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Otrivin Ipra MAX?

  Przyjmowanie większej ilości leku niż zalecane może prowadzić do przedawkowania. W takim przypadku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala. Dzieci są szczególnie narażone na wystąpienie działań niepożądanych. Objawy przedawkowania mogą obejmować silne zawroty głowy, nadmierne pocenie się, znaczne obniżenie temperatury ciała, ból głowy, nieregularne bicie serca, problemy z oddychaniem, śpiączkę, drgawki, nadciśnienie tętnicze, które może przejść w niedociśnienie tętnicze. Dodatkowo mogą wystąpić suchość w jamie ustnej, zaburzenia ostrości widzenia i omamy.

  Wygląd

  Lek Otrivin ipra Max jest przezroczystym roztworem.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Otrivin Ipra MAX to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Otrivin Ipra MAX zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Otrivin Ipra MAX jest Haleon.

  Kategorie

  Postać

  aerozol do nosa

  Moc

  0,5 mg + 0,6 mg/ml

  Tablica pytań o Otrivin Ipra MAX

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .