Orofar Total Action

aerozol do jamy ustnej2 mg+1,5 mg/1 ml

Orofar Total Action to lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek stosuje się w leczeniu infekcji i bólu gardła zakażeń jamy ustnej oraz pomocniczo w anginie. Substancjami czynnymi Orofaru Total Action jest chlorek benzoksoniowy i lidokainy chlorowodorek. Lek zwalcza wirusy i bakterie wywołujące zakażenie i łagodzi ból gardła.

Spis treści

  Opis leku

  Orofar Total Action – co to?

  Orofar Total Action to lek w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Lek stosuje się w leczeniu infekcji i bólu gardła zakażeń jamy ustnej oraz pomocniczo w anginie. Substancjami czynnymi Orofaru Total Action jest chlorek benzoksoniowy i lidokainy chlorowodorek. Lek zwalcza wirusy i bakterie wywołujące zakażenie i łagodzi ból gardła.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Orofar Total Action?

  Zalecana dawka dla dzieci powyżej 6 lat: 2-3 rozpylenia aerozolu w jamie ustnej lub na tylną ścianę gardła w miejscu bólu. Dawka ta może być powtarzana 3 do 6 razy na dobę, z zachowaniem 2-3 godzinnych przerw między kolejnymi aplikacjami.

  Zalecana dawka dla dorosłych: 2-4 rozpylenia aerozolu w jamie ustnej lub na tylną ścianę gardła w miejscu bólu. Dawka ta może być powtarzana 3 do 6 razy na dobę, z zachowaniem 2-3 godzinnych przerw między kolejnymi aplikacjami.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Orofar Total Action?

  Aby przechowywać lek Orofar Total Action, należy trzymać go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Lek powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu i poza zasięgiem dzieci.

  Forma podania

  Lek Orofar Total Action to aerozol do stosowania w jamie ustnej.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Orofar Total Action?

  Lek Orofar Total Action może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego pacjenta się one pojawią. Jeśli wystąpią następujące objawy niepożądane, które mogą wskazywać na reakcję alergiczną, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: trudności w oddychaniu lub przełykaniu, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, silny świąd skóry z czerwoną wysypką i pęcherzami. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie (mogą wystąpić u 1 na 10 000 osób). Niektóre objawy niepożądane są częstsze (mogą wystąpić u 1 na 10 osób) i obejmują podrażnienie lub mrowienie w jamie ustnej lub gardle. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy skonsultować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Orofar Total Action?

  Leku Orofar Total Action nie należy stosować, jeśli pacjent jest uczulony na benzoksoniowy chlorek lub inne czwartorzędowe sole amoniowe, którykolwiek z pozostałych składników tego leku, lub lidokainy chlorowodorek lub inne miejscowo znieczulające leki amidowe.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Orofar Total Action?

  Jeśli przyjmiesz większą niż zalecaną dawkę leku Orofar Total Action, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Wygląd

  Lek Orofar Total Action jest dostępny w postaci aerozolu, który należy aplikować w jamie ustnej. Lek znajduje się w butelce z tworzywa sztucznego oraz pompki ułatwiającej dozowanie leku.


  Ulotka

  Ulotka leku Orofar Total Action dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Orofar Total Action to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Orofar Total Action zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Orofar Total Action jest Stada Group.

  Kategorie

  Postać

  Aerozol do stosowania w jamie ustnej

  Moc

  (2 mg + 1,5 mg)/ml

  Tablica pytań o Orofar Total Action

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .