leki-orange

Orofar Max, pastylki do ssania, 2 mg+1 mg

Orofar Max co to jest?

Orofar Max to lek dostępny bez recepty w postaci pastylek do ssania o działaniu znieczulającym odkażającym i łagodzącym ból. Preparat ma zastosowanie w bólu i podrażnieniu gardła. Substancjami czynnymi leku są: lidokainy chlorowodorek i cetylopirydyniowy chlorek. Lek powinien być stosowany krótkotrwale. Działanie Orofaru Max szybko uśmierza ból.
Pacjenci oceniają lek na:
Stosowanie w ciąży
Przeciwwskazane
Kobieta karmiąca
Przeciwwskazane
Prowadzenie pojazdów
Brak przeciwwskazań
Interakcje z alkoholem
Zagrożenie zdrowia
Rozdziały

Skład leku Orofar Max

Zapoznaj się z dokładnym składem leku Orofar Max.

Cetylopirydynium jest substancją czynną należącą do grupy czwartorzędowych związków amoniowych i stosowaną w chorobach gardła. Wykazuje działanie biobójcze na komórki bakterii oraz niektóre wirusy i g…
Lidokaina jest środkiem znieczulającym miejscowo (lekiem znieczulającym), który jest stosowany do znieczulenia obszaru ciała w celu zmniejszenia bólu lub dyskomfortu spowodowanego inwazyjnymi procedur…

Na co pomaga Orofar Max?

Sprawdź, w jakich schorzeniach możesz zastosować lek Orofar Max.

Ból w gardle jest to zaburzenie charakteryzujące się wyraźnym dyskomfortem w gardle. Częstą przyczyną bólu gardła jest przeziębienie i grypa. Inne przyczyny mogą obejmować alergie, mononukleozę, palen…
Ostre zapalenie gardła jest to stan zapalny tylnej ściany gardła, który zazwyczaj powoduje ból i uczucie drapania w okolicy gardła, a także trudności w połykaniu. Zapalenie gardła jest bardzo częstą d…

Zamienniki Orofar Max i produkty podobne

W tej sekcji znajdziecie produkty zawierające taką samą substancję lub substancje o podobnym działaniu. Preparaty te mogą być stosowane w leczeniu tego samego schorzenia.
Brak zamienników.

Częste pytania o Orofar Max

Zobacz najczęściej zadawane pytania dotyczące leku Orofar Max.
Orofar Max ma w większości dobre opinie, które wynikają ze skuteczności i szybkości działania. Niektórym osobom może nie odpowiadać smak leku.
Ulotka leku Orofar Max dołączona jest do opakowania oraz można ją znaleźć na stronie internetowej z rejestrami medycznymi leków.
Ceny leku Orofar Max są zróżnicowane. Mieszczą się zwykle w zakresie 15-25 zł (20 pastylek do ssania).
Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty odnośnie stosowania tego leku w ciąży.
Orofar Max zawiera chlorek cetylopirydyniowy oraz chlorowodorek lidokainy, które są substancjami czynnymi leku.
Orofar Max stosuje się w zależności od nasilenia bólu, zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek na dobę.
Orofar Max jest dostępny bez recepty.
Pastylki do ssania Orofar Max stosowana są w celu złagodzenia bólu i podrażnień gardła.
Orofar Max zawiera chlorowodorek lidokainy o działaniu znieczulającym i łagodzącym ból oraz chlorek cetylopirydyniowy o działaniu antyseptycznym. Obie substancje w dawce zawartej w leku działają skutecznie na ból i podrażnienia gardła.
Zaleca się przyjmowanie Orofaru Max 1 pastylkę co 1 lub 2 godziny w zależności od nasilenia bólu przez osoby dorosłe. Nie należy stosować więcej niż 6 pastylek na dobę. U dzieci dawkowanie leku jest inne, należy zapoznać się z zawartością ulotki.

Orofar Max dawkowanie

Zapoznaj się ze szczegółowym dawkowaniem leku Orofar Max. Pamiętaj o jego przestrzeganiu.

Jak dawkować lek Orofar Max?

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat powinny stosować 1 pastylkę co 3 do 4 godzin, zależnie od nasilenia bólu, maksymalnie do 3 pastylek na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinny stosować 1 pastylkę co 1-2 godziny w przypadku ostrego stanu zapalnego jamy ustnej i gardła lub co 2-3 godziny w przypadku łagodniejszych stanów zapalnych. Nie należy przekraczać 6 pastylek na dobę.

Ulotka leku Orofar Max

Ulotka dostępna do przeczytania w wersji online lub pobrania na dysk jako plik PDF. 

Interakcje Orofar Max

Pamiętaj, że stosowanie przez ciebie leki mogą wchodzić w różne interakcje, które nasilają bądź osłabiają ich działanie. Interakcje mogą występować nie tylko między lekami, ale także między lekiem a pożywieniem, oraz lekiem a alkoholem.

Czy czujesz się gorzej, stosując ten lek? Twoje doświadczenie ma znaczenie!

Przesyłając informację o działaniu niepożądanym, możesz pomóc poprawić bezpieczeństwo leków. Nie czekaj, podziel się swoją historią!

Tabela charakterystyki Orofar Max

ProducentSTADA Arzneimittel AG||STADA Arzneimittel AG
WskazaniaBól w gardle,
Ostre zapalenie gardła
SkładnikiCetylopirydynium,
Lidokaina
Moc leku2 mg + 1 mg||2 mg + 1 mg
Postać lekuPastylki twarde||Pastylki twarde
DziałBól gardła,
Przeziębienie i grypa