Orofar Max

pastylki do ssania2 mg+1 mg

Orofar Max to lek dostępny bez recepty w postaci pastylek do ssania o działaniu znieczulającym odkażającym i łagodzącym ból. Preparat ma zastosowanie w bólu i podrażnieniu gardła. Substancjami czynnymi leku są: lidokainy chlorowodorek i cetylopirydyniowy chlorek. Lek powinien być stosowany krótkotrwale. Działanie Orofaru Max szybko uśmierza ból.

Spis treści

  Opis leku

  Orofar Max – co to?

  Orofar Max to lek dostępny bez recepty w postaci pastylek do ssania o działaniu znieczulającym odkażającym i łagodzącym ból. Preparat ma zastosowanie w bólu i podrażnieniu gardła. Substancjami czynnymi leku są: lidokainy chlorowodorek i cetylopirydyniowy chlorek. Lek powinien być stosowany krótkotrwale. Działanie Orofaru Max szybko uśmierza ból.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Orofar Max?

  Dzieci w wieku od 6 do 12 lat powinny stosować 1 pastylkę co 3 do 4 godzin, zależnie od nasilenia bólu, maksymalnie do 3 pastylek na dobę. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia powinny stosować 1 pastylkę co 1-2 godziny w przypadku ostrego stanu zapalnego jamy ustnej i gardła lub co 2-3 godziny w przypadku łagodniejszych stanów zapalnych. Nie należy przekraczać 6 pastylek na dobę.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Orofar Max?

  Aby przechowywać lek Orofar Max, należy umieścić pastylki w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego i wilgoci. Ważne jest również, aby trzymać lek poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

  Forma podania

  Lek Orofar Max należy rozpuszczać w ustach.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Orofar Max?

  Jak każdy lek, ten lek może powodować działania niepożądane, ale nie u każdego one wystąpią. Jeśli doświadczysz jakichkolwiek z poniższych objawów, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem: reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna, swędząca wybrzuszona wysypka (pokrzywka), obrzęk języka, ust lub jamy ustnej. Podczas stosowania tego leku mogą wystąpić rzadkie działania niepożądane, które mogą pojawić się u mniej niż 1 na 1000 osób: nudności, podrażnienie jamy ustnej, podrażnienie gardła oraz reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna, swędząca wybrzuszona wysypka (pokrzywka), obrzęk języka, ust lub jamy ustnej. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych efektów należy skonsultować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Orofar Max?

  Leku Orofar MAX nie powinno się stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na cetylopirydyniowy chlorek, lidokainy chlorowodorek, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Orofar Max?

  W przypadku zażycia większej niż zalecana ilości pastylek leku Orofar MAX należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli przypadkowo lub celowo zażyjesz dużą ilość leku Orofar MAX, może to spowodować nudności i wymioty, duszność, zasinienie, a nawet śpiączkę. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala w celu uzyskania pomocy medycznej. Leczenie powinno być objawowe i wspomagające, a dalsze postępowanie powinno być zgodne z zaleceniami klinicznymi lub ośrodka leczenia zatruć. Należy pamiętać, że ze względu na niskie stężenie chlorowodorku lidokainy w leku Orofar MAX, aby doszło do zatrucia, trzeba przyjąć bardzo dużą ilość tego leku.

  Wygląd

  Lek Orofar MAX ma postać białych, prostokątnych pastylek, które są umieszczone w blistrze wykonanym z trójwarstwowej folii. Blistry z pastylkami są umieszczone w tekturowym pudełku.


  Ulotka

  Ulotka leku Orofar Max dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Orofar Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Orofar Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Orofar Max jest Stada Group.

  Kategorie

  Postać

  Pastylki twarde||Pastylki twarde

  Moc

  2 mg + 1 mg||2 mg + 1 mg

  Tablica pytań o Orofar Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .