Olfen Max

żel20 mg/g

Olfen Max żel, jest lekiem przeznaczonym do stosowania na skórę, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Substancją czynną jest diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest przeznaczony do objawowego leczenia miejscowego ostrych nadwyrężeń, stłuczeń czy skręceń. Olfen Max jest przeznaczony dla młodzieży w wieku powyżej 14 lat oraz osób dorosłych.

Spis treści

  Opis leku

  Olfen Max – co to?

  Olfen Max żel, jest lekiem przeznaczonym do stosowania na skórę, który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Substancją czynną jest diklofenak z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest przeznaczony do objawowego leczenia miejscowego ostrych nadwyrężeń, stłuczeń czy skręceń. Olfen Max jest przeznaczony dla młodzieży w wieku powyżej 14 lat oraz osób dorosłych.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Olfen Max?

  Dla osób od 14 roku życia zaleca się stosowanie Olfen Max 2 razy na dobę na leczonym obszarze. Działanie przeciwbólowe po zastosowaniu pojedynczej dawki może utrzymywać się do 12 godzin. Wymagana jednorazowa ilość aplikowanego żelu waha się od wielkości owocu wiśni do orzecha włoskiego (2-4 g). Maksymalna dzienna dawka to 8 g żelu.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Olfen Max?

  Aby przechowywać lek Olfen Max, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Lek nie powinien być narażony na działanie światła i wilgoci.

  Forma podania

  Lek Olfen Max jest stosowany na skórę, czyli drogą zewnętrzną.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Olfen Max?

  Niektóre działania niepożądane, które występują rzadko lub bardzo rzadko, mogą być poważne. Jeśli dostrzeżesz którykolwiek z poniższych objawów, które mogą wskazywać na reakcję alergiczną, natychmiast przestań stosować lek Olfen Max i niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Wysypka skórna z pęcherzykami; pokrzywka (może wystąpić u mniej niż 1 na 1 000 osób).
  • Świszczący, płytki oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma) (może wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób).
  • Obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła (może wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób).
   Inne możliwe działania niepożądane:
  • Częste działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 osób): Wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie, egzema, zapalenie skóry, w tym zapalenie kontaktowe skóry.
  • Niezbyt częste działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 osób): Łuszczenie się skóry, odwodnienie skóry, obrzęk.
  • Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób): Wysypka grudkowata, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości (w tym pokrzywka), nadwrażliwość na światło z wystąpieniem reakcji skórnych po ekspozycji na światło słoneczne.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Olfen Max?

  Leku Olfen Max NIE należy stosować w następujących przypadkach:

  • Jeśli u pacjenta występuje uczulenie na diklofenak lub jakikolwiek inny składnik tego leku.
  • Jeśli pacjent miał w przeszłości problemy z oddychaniem (astma, skurcz oskrzeli), wystąpiła pokrzywka, katar lub obrzęk twarzy, lub języka po zażyciu, lub użyciu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen).
  • Nie należy stosować leku na otwarte rany, stany zapalne lub infekcje skórne, a także na skórę z egzemą lub błony śluzowe.
  • Nie stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży.
  • Lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 14 roku życia.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Olfen Max?

  W przypadku przedawkowania leku Olfen Max, które jest mało prawdopodobne, ze względu na niewielkie wchłanianie przez skórę, należy podjąć następujące działania. Jeśli zauważysz, że znacznie przekroczyłeś/aś zalecaną dawkę, należy usunąć żel ze skóry i przemyć ją wodą. W sytuacji, gdy przypadkowo połkniesz żel Olfen Max, skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem. Lekarz zaleci odpowiednie postępowanie w tej sytuacji.

  Wygląd

  Lek Olfen Max to biały żel. Jest dostępny w aluminiowych laminowanych tubach, które posiadają pierścienie uszczelniające z tworzywa sztucznego typu PE oraz nakrętki z tworzywa sztucznego typu PP. Lek ten jest pakowany w tekturowe pudełko.

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Olfen Max to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Olfen Max zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Olfen Max jest Teva Pharmaceutical.

  Kategorie

  Postać

  Moc

  Tablica pytań o Olfen Max

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Olfen Max to: Olfen Max Żel, Olfen żel, Voltaren Max, Voltaren Emulgel, Diklofenak Perrigo.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , , , .