Olfen hydrożel

żel10 mg/g

Olfen żel ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Substancją czynną jest diklofenak należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Żel może być stosowany u osób powyżej 14 roku życia w łagodzeniu bólu pleców spowodowanego urazami czy chorobach zwyrodnieniowymi stawów.

Spis treści

  Opis leku

  Olfen hydrożel – co to?

  Olfen żel ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Substancją czynną jest diklofenak należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Żel może być stosowany u osób powyżej 14 roku życia w łagodzeniu bólu pleców spowodowanego urazami czy chorobach zwyrodnieniowymi stawów.

  Dawkowanie

  Jak dawkować Olfen hydrożel?

  Zalecane dawkowanie dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia to stosowanie żelu od 3 do 4 razy na dobę. Wielkość stosowanej ilości żelu powinna zależeć od powierzchni leczonego miejsca i wynosić od 1g do 4g, czyli ilości odpowiadającej wielkości owocu wiśni do orzecha włoskiego. Maksymalna dawka dobowa to 16g żelu. Zaleca się, aby Olfen żel nie był stosowany dłużej niż przez tydzień bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

  Przechowywanie

  Jak przechowywać Olfen hydrożel?

  Aby przechowywać lek Olfen hydrożel, należy trzymać go w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt. Lek powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza, w suchym miejscu, z dala od światła i wilgoci. Nie należy przechowywać leku w łazience lub w pobliżu źródeł ciepła, takich jak grzejniki.

  Forma podania

  Lek Olfen hydrożel to żel, który ma 10 mg substancji czynnej na gram. Lek ten jest stosowany na skórę.

  Działania niepożądane

  Jakie działania niepożądane może powodować Olfen hydrożel?

  Tak jak na każdy lek, mogą wystąpić skutki uboczne po użyciu leku Olfen hydrożel, aczkolwiek nie każdy je doświadcza. Możliwe sa różne objawy. Sporadycznie mogą wystąpić ciężkie skutki jak pokrzywka czy wysypka skórna z pęcherzykami. Bardzo rzadko, ale poważnie, mogą wystąpić: sapanie, spłycony oddech oraz uczucie ucisku w klatce piersiowej (objawy astmy) lub obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani. Jeżeli tak się dzieje, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Inne, bardziej lekkie i przemijające objawy obejmują swędzenie, zaczerwienienie lub pieczenie skóry oraz wysypkę. Bardzo rzadko skóra może stać się bardziej wrażliwa na światło słoneczne, co może prowadzić do oparzeń słonecznych ze świądem, obrzękiem i pęcherzami. W każdej sytuacji, gdy te objawy wystąpią, powinno się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą.

  Przeciwwskazania

  Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Olfen hydrożel?

  Lek Olfen hydrożel nie powinien być stosowany w przypadku:

  1. Uczulenie na diklofenak, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, aspiryna) lub którykolwiek inny składnik leku (wymienionych w punkcie 6 ulotki).
  2. Objawów nadwrażliwości na lek takich jak: astma, wysypka z pęcherzami, pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, katar.
  3. Trzecim trymestrze ciąży.
  4. U dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

  Jeśli którykolwiek z powyższych przypadków dotyczy Ciebie lub masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, zanim zaczniesz stosować lek Olfen hydrożel.

  Przedawkowanie

  Jakie są objawy przedawkowania leku Olfen hydrożel?

  Jeśli przypadkowo zastosujesz za dużo leku Olfen hydrożel, najpierw powinieneś usunąć jego nadmiar, używając chusteczki. To pomoże zminimalizować ilość leku, który może być wchłonięty przez Twoją skórę. Jeśli przypadek połknięcia żelu, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Połknięcie tego leku może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, które mogą wymagać natychmiastowej interwencji medycznej.

  Wygląd

  Lek Olfen to hydrożel, który wygląda jak bezbarwny lub jasnożółty, przezroczysty żel. Znajduje się w aluminiowej tubie, którą potem zapakowano w tekturowe pudełko. Kiedy otworzysz tubę, zobaczysz, że żel jest łatwo rozprowadzalny i ma specyficzny, łatwo rozpoznawalny zapach.


  Ulotka

  Ulotka leku Olfen hydrożel dla pacjenta

  Pobierz ulotkę PDF

  Skład leku

  Składniki zawarte w leku Olfen hydrożel to:

  Zalecenia stosowania

  Lek Olfen hydrożel zaleca się stosować w przypadku:

  Producent

  Producentem leku Olfen hydrożel jest Teva Pharmaceutical.

  Kategorie

  Postać

  Żel

  Moc

  10 mg/g

  Tablica pytań o Olfen hydrożel

  Brak pytań.

  Zamienniki i produkty podobne

  Zamieniki i produkty podobne do Olfen hydrożel to: Diclac LipoGel, Diclofenac Apteo Med Żel, Felogel Neo.

  Brak zamienników.

  Poradniki

  Wyświetlane poradniki pochodzą z działów: , .